Ege Haberleri

EGE

  Limanlar için konsorsiyum

  Hürriyet Haber
  28.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Bölgesi'nin başlıca turizm merkezleri arasında yer alan Kuşadası, Çeşme ve Marmaris Limanları'nın 30 yıl süreyle işletme haklarının devredilmesi için açılacak ihaleye teklif vermeye hazırlanan Egeliler, konsorsiyum oluşturmak üzere harekete geçti. Konsorsiyuma, işadamları, belediyeler ve turizm şirketleri katıldı.

  GİRİŞİMİN öncülüğünü yapan ASAD Enerji ve GEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu, konsorsiyuma ELDA, Batı Anadolu Limanları, GENDA, MA - ER, LİMAŞ, Bakioğlu Holding, Güçbirliği Holding, EGS Holding, Raks Holding, ARKAS, Ege Yıldız, Ege Atılım Holding, Karavan Turizm, Diana Turizm, Paşa Tur, Dinç Bilgin ve Naif Oto'nun katıldığını açıkladı.

  ÇEŞME, Kuşadası ve Marmaris Belediyeleri'nin de konsorsiyumda yer aldığını belirten Cem Bakioğlu, ‘‘Ege Sanayicileri Holding, ENDA A.Ş. ve Çeşme Güçbirliği'nden henüz yanıt alamadık. İzmir sanayisine yön veren bu kuruluşların katılımı ile konsorsiyum çok daha güçlü bir yapıya sahip olacak’’ dedi.

  TÜM Egeli şirket ve şahıslara kapılarının açık olduğunu söyleyen Bakioğlu, tekliflerin ABD doları cinsinden peşin veya vadeli olarak verileceğini belirterek, ‘‘İhaleyi kazanmamız halinde üç liman içinde ayrı şirket kuracağız. Limanlar yeni fırsatlar yaratacak’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı