Ege Haberleri

EGE

  Liman için yeşil ışık

  Burcu TANER(DHA)
  27.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.11.2009 - 20:51

  İzmir Limanı’nı devralan konsorsiyum EBSO Başkanı Ender Yorgan-cılar’ın önerisine sıcak baktı ve “Soruna ortak yaklaşalım” dedi.

  TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Limanı’nda yatırımların gecikmesinden en büyük sanayicinin sıkıntı çektiğini belirterek, devir sürecinin bir an önce tamamlanması için TOBB, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Arkas’ın da Global-Hutchison-EİB/LİMAŞ konsorsiyumuna ortak olmasını istedi.
  Sahiplenme memnun edici
  Bu gelişmeleri değerlendiren konsorsiyum ortağı EİB/ LİMAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk, geçtiğimiz hafta TOBB’a bir dosya ilettiklerini, şu anda da sonuç beklediklerini söyledi. İlettikleri dosyada, konsorsiyumdan ayrılan Deutsche Bank’ın rolünü ve hisse payını ayrıntılarıyla anlattıklarını kaydeden Ünlütürk, “Bu gelişmelere bağlı olarak İzmir’deki iş aleminin İzmir Limanı’na sahip çıkmasını çok olumlu karşılıyorum. Ender Bey’in (Yorgancılar) değerlendirmeleri yüzde 100 doğru. Sorunun elbirliğiyle çözümü herkes için olumlu sonuçlar doğuracak” diye konuştu.
  TOBB’a dosya sunduk

  Sadece TOBB ile görüştüklerini, Arkas ve Büyükşehir Belediyesi ile herhangi bir temaslarının olmadığını aktaran EİB/ LİMAŞ Yönetim Kurulu üyesi Eli Alharal ise, “TOBB’a bir dosya sunduk. Deutsche Bank’ın konsorsiyumda yarattığı eksiği tamamlamak adına görüşme yaptık. TOBB’un değerlendirmelerini bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve Arkas var mı, yok mu bilgimiz dahilinde değil” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı