Gündem Haberleri

  Lil Wayne ABD bayrağını çiğnedi

  Hurriyet.com.tr/Kültür-Sanat
  18.06.2013 - 13:03 | Son Güncelleme:

  Dünyaca ünlü hip hop şarkıcısı Lil Wayne, ‘God Bless Amerika’ (Tanrı Amerika'yı kutsasın) isimli parçasına çektiği klipte, yere düşen ABD bayrağını çiğnedi.

  ABD'nin New Orleans eyaletinde klip çekerken kayarak yere düşen ABD bayrağını çiğneyen hatta üstünde dans eden Wayne'in bu hareketi "tesadüfen" mi yoksa "kasten" mi yaptığı tartışma konusu oldu.

   

  ABD'Yİ AYAĞA KALDIRAN GÖRÜNTÜLER

   

  ABD'li siyasetçiler başta olmak üzere pek çok çevreden bu harekete eleştiriler gelirken, Wayne henüz bir açıklama yapmadı.

   

  Wayne'in klip çektiği şarkının sözleri ise şöyle:

  Kahrolası, asker kafalı, kaybettin, bulamazsın,
  Bayraktaki yıldızlar hiç ışıldamıyor
  Oh, bugün cehennemde bir kelebek gördüm
  Ölecek miyim yoksa hapse mi atılacağım bugün?
  (...)
  Tanrı Amerika'yı kutsasın,
  Şu Allah'sız Amerika'yı!

   

  'Yaşayan En İyi Rap'çi'

  Lil Wayne, 2008 yılında ünlü dergi TIME tarafından 'Yaşayan En İyi Rapçi'si unvanını aldı. Ayrıca Eminem'e göre Wayne yaşayan en iyi rapçi. Oscar ödüllü aktör Jamie Foxx'a göre 'Müziğin Tanrısı', Fat Joe'ye göre tüm zamanların en iyi rapçilerinden birisi Lil Wayne'dir. ABD başkanı Barack Obama, ünlü müzik dergisi Rolling Stone'a verdiği bir röpörtajda Lil Wayne dinleyicisi olduğunu söylemişti. Yaklaşık 10 tane albüm projesi ve 25 tane mixtape projesi bulunan şarkıcı, 2008-2009 arasında Young Money Entertainment isimli bir plak şirketi kurdu. Bu şirketten Drake ve Nicki Minaj isimli 2 süperstar çıkardı. Rolling Stone tarafından en çok tur veren rapçi seçildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı