ANTALYA HABERLERİ

'Likya Yörükleri Patara' halk oyunları ekibi kuruldu

DHA
30.03.2016 - 12:24Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 'Likya Yörükleri Patara' adında halk oyunları ekibi kuruldu.

Kaş'a bağlı Patara Mahallesi'nde oturan 14 yetişkin Likya Yörükleri Patara adlı halk oyunları ekibi kurdu. Kaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün de destek verdiği ekibe, usta öğretici görevlendirildi. Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kursta eğitimlerini sürdüren grubun üyeleri erkeklerden oluşuyor. Farklı meslek gruplarından katılımcıların yer aldığı ekip 4 ay boyunca haftanın 3 günü, günde 5 saatlik eğitim alacak. Yaş ortalaması 40 olan grup 15 Nisan'da başlayacak Turizm Haftası etkinliklerinde ilk gösterisini yapacak.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Öztürk, "Eğitimci ve turizmci arkadaşımız Muzaffer Otlu, çok güzel bir girişim başlatmış. Buna sahip çıktık. Elbiselerini de kendileri aldı. Kaş ve bölge kültürünü temsil edecek, gelecek kuşaklara taşıyacak, örnek bir ekip oluşuyor. Arkadaşlarımız ilk gösterilerine büyük bir özveri ile hazırlanıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'Likya Yörükleri Patara' halk oyunları ekibi kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Likya Yörükleri Patara' halk oyunları ekibi kuruldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı