ANTALYA HABERLERİ KAŞ HABERLERİ

Likya Sanat Çalıştayı düzenlendi

DHA
01.04.2018 - 10:19Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde geleneksel Likya Sanat Çalıştayı yapıldı.

Projesini ve küratörlüğünü Özer Ulukaya'nın yaptığı Likya Sanat Çalıştayı, Kaş'a bağlı Çukurbağ Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Bu yıl 8'incisi düzenlenen çalıştaya sanatçılar Abdülkadir Günyaz, Aysun Altınöz, Bülent Selderay, Cees de Wilde, Bengü Bahar, Fırat Neziroğlu, Hasan Rastgeldi, Latife Akın, Reyhan Abacıoğlu, Sema Barlas, Süreyya Oskay, Tijen Ademoğlu, Tolga Boztoprak, Tülay Çelikel, Yılmaz Çıracıoğlu, Sena Erten ve Zehra Sengir katıldı.

Bir hafta süren çalıştayda sanatçılar tarafından söyleşiler ve konferanslar düzenlendi. Yoga ve kumaş atölyeleri yapıldı. Her sanatçı bir hafta boyunca akrilik tekniğinde iki özgün tablo yaptı. Sanatçı Hasan Rastgeldi 'Yazının Rengi', Fırat Neziroğlu 'Tasarımı Deneylemek, Deneylemeleyi Tasarlamak', sanat eleştirmeni ve yazar Abdülkadir Günyaz 'Türkiye'de Sanat', Süreyya Oskay 'Dezavantajlıların Çamur Atölyelerinde Yaşamını Daha İleri Noktalara Taşımaları', yüksek iç mimar Bala Gökmeral 'Sanat Mekan İlişkisi' ve Sena Erten 'Sanat ve Terapinin Önemi' konularında konferanslar verdi.

Çalıştayda sanatçı Reyhan Abacıoğlu canlı performans tablo yaptı. Etkinlik sonunda Sena Erten mini bir konser verdi. Çalıştay boyunca Süreyya Oskay'ın 'Ses-siz Sergisi' Düşler Akademisi Sergi Salonu'nda açıldı.

Çalıştayda ünlü dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu, katılımcılarla birlikte sanat atölyesi gerçekleştirdi. Katılımcılarla birlikte atık kumaşlardan farklı tasarımlar ortaya çıkaran sanatçı, katılımcılara örme ve dokuma teknikleri arasındaki farkı örneklemelerle anlattı.

Çalıştay sonrasında sanatçıların yaptığı tablolardan oluşan sergi Düşler Akademisi Salonu'nda açıldı.

Özer Ulukaya, "Kaş'ta bu yıl 8'incisini düzenlediğimiz Likya Sanat Çalıştayı ile turizme sanat ögesini katıyoruz. Turizm sanatla bütünleştiği zaman daha anlamlı hale geliyor. Türkiye'de sanata yön veren 17 sanatçıyı Kaş'ta buluşturduk. Sanatçılarla Kaşlı sanatseverleri bir araya getirdik. Bu tür sanat etkinlikleri Kaş'ın tanıtımına önemli katkılar sağlıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kaş haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kaş haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Likya Sanat Çalıştayı düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı