« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligin korkulan takımıyız

Ankaragücü maçı hazırlıklarını Erciyesspor'un suni çim sahasında sürdüren Kayserispor'da Aghahowa ve Eren Güngör'ün sakatlıkları sürerken, teknik direktör Tolunay Kafkas, Ankaraspor yenilgisini iş kazası olarak değerlendirdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

ANKARASPOR MAÇI İŞ KAZASI

Tolunay Kafkas, Ankaraspor maçının bir iş kazası olduğunu, hak etmedikleri bir yenilgi aldıklarını belirterek " Özellikle, ilk devre skoru bulduk. Daha farklı yapacağımız pozisyonları da bulduk. Ama futbolun içinde bunlar da var, değerlendiremedik. İkinci devrede rakibin hiç gol atmaya niyeti yoktu. Beraberliğe razı bir oyun sergilerken son saniyede maalesef acı bir gol yedik. Mağlup olduk. Lig uzun bir maraton. Bunlar olacak. Şimdi bizim için önemli olan bu maçı unutup önümüzdeki maça hazırlanmaktır. Ankaragücü'nü nasıl yenerizin hesaplarını yapmaktır. Daha sonra içerdeki Beşiktaş maçına sıkı hazırlanmaktır. Dediğimiz gibi biz üstlere tutunmak istiyoruz. Kupa'ya ağırlığımızı koymak istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyoruz" şeklinde konuştu. Kafkas, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Havanın sıcaklığına bağlıyorum. Değerlendirirken tek taraflı bakmamak lazım. Rakibe baktığınız da rakibin de oyundan düştüğü anlar oldu. Biz de ikinci devre daha iyi oynamaya başladık. Belki çok istediğimiz pozisyonları bulamadık. Rakibin gücü daha alttaydı. Tam oyunu bir yerlere getirmeye çalışırken tabii Saıdou'nun kırmızı kart görmesi bizi etkiledi. 10 kişi kaldık. Havanın sıcaklığı biraz etkiledi. Ancak biz oyuna çok iyi başladık. Golü bulduk, oyunu devam ettirdik. Ancak ucuz bir gol yedik. Bunlar futbolun içinde olağan şeyler. Biz de rehavet olması mümkün değil.

ANKARAGÜCÜ MAÇINI NASIL KAZANMANIN DERDİNDEYİZ

Ankara'da 19 Mayıs stadındaki suni çimde oynayacakları maç nedeniyle, Erciyesspor alt yapı tesislerindeki suni çimde hafta sonuna kadar hazırlıklarını sürdüreceklerini ifade eden Tolunay Kafkas,rakip takımda istifa eden teknik direktör Hakan Kutlu ve daha sonraki gelişmelere değinirken "'Onların iç sorunları bizi ilgilendirmiyor. Kendilerini ilgilendirir. Bir hoca değişikliğine gittiler. Bunlar söylediğimiz gibi futbolun içinde olan şeyler. Biz kendi işimize bakacağız. Şimdi biz bu yarayı nasıl sararız onu hesabındayız. Özellikle de iç sahada kaybetmeyen bir Kayserispor vardı. Benim üzüntülerimde birisi de bu. Şimdi bu yarayı sarmaya bakacağız. Bu mağlubiyeti unutup Ankaragücü karşısında, nasıl kazanırızın nasıl oynamalıyızın taktiklerini çalışıyoruz. İşte halı sahadayız. Biliyorsunuz Ankara'da suni çim var. Suni çime alışıp, Ankara'da rahat olmak istiyoruz" şeklinde değerlendirme yaptı

DEVRE ARASINDA OYUNCU ALABİLİRİZ

Kayserispor'un ikinci yarıda kadrosunu takviye yapableceğini ve ligin korkulan takımlarından biri olacağını söyleyen sarı kırmızılı takım teknik patronu Kafkas,

Biz iyi bir takımız. Gücümüz belli. Biz bu ligde her takımı yenebilecek güçteyiz. Kendimizden eminiz. İyi çalışıyoruz. Söylediğim gibi Kayserispor, bir kaza yaptı. Bunlar futbolun içinde olağan şeyler. Kesinlikle rehavetten değil. Bu kadroya bu oyuncularıma inanıyorum. Devre arasında belki bir kaç oyuncu olabilir. Başkanımızla yöneticilerimizle görüşürüz. Onun için biz emin adımlarla yolumuza gidiyoruz. Kayserispor'un bir istikrarı var. Önemli olan bu istikrarın korunması, sürdürülmesidir. Borçsuz bir kulüp. Yani bunlar futbolun içinde olağan şeyler." dedi

LİG UZUN BİR MARATON

Sarı kırmızılı takımda Aghahowa ve Eren'in sakatlıklarının bulunduğunu, hafta sonuna kadar bu oyuncuları iyileştirmek istediklerini hatırlatan Kafkas, sözlerini şöyle tamamladı:

"Takımda ufak tefek sakatlığı olan Agahowa var. Ön adelesinde biraz rahatsızlığı var. Düz koşu yaptırıyoruz. Eren'in de ön adelesinde biraz problem var. O da bugün düz koşu yapıyor. Hafta sonuna büyük ihtimalle yetişecekler. Zaten eksik oyunculara alıştık. O'nun dışında bır sıkıntımız yok. Kim olursa olsun oynacağız. , şunu söylemek istiyorum. Lig uzun bir maraton. Belki de bu sene ligde istediğimiz gibi olmayabilir. Kayserispor'un önü çok açık. İyi bir kadro oluşturduk. Kayserispor, bu ligde her zaman korkulan takım olacak. Her zaman iyi şeyler yapacak. her zaman da iyi oynayacak."


Bunları da Beğenebilirsiniz