« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligin en genç takımı Kayserispor

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, 23.6 yaş ortalamasıyla ligin en genç takımı unvanını elinde bulunduruyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2012-2013 sezonu ilk transfer döneminin sona ermesinin ardından takımların kadroları son halini aldı. Kayseri temsilcisi transfer döneminde 10 futbolcuyu kadrosuna katarken, 8 futbolcuyla yollarını ayırdı.

Kadrosunda 30 futbolcu bulunan sarı-kırmızılılarda en genç oyuncu 18 yaşındaki 20 Yaş Altı Milli Takım oyuncusu Okay Yokuşlu olurken, takımın en yaşlısı ise 31 yaşındaki Gürcü Zurab Khizanishvili oldu. Kayseri temsilcisinde 23 yaş ve altında 17 futbolcu yer alırken, 30 yaş üstü sadece 1 futbolcu bulunuyor.

Bu sezon 23.6 yaş ortalamasıyla ligin en genç takımı unvanına sahip olan Kayserispor, geçen sezon da 23.5 yaş ortalamasına sahipti.

Kulüp Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu yaptığı açıklamada, genç futbolcuları keşfetme ve onlara takımda yer vermenin son yıllarda Kayserispor'da gelenek haline geldiğini söyledi.

Kulüp olarak gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade eden Ortaköylüoğlu, şunları kaydetti: “Oyuncularımız genç olmalarına rağmen milli takımlarda oynuyorlar. Genç ve yetenekli oyunculara sahibiz. Bunların hepsi gelecek vaat eden çok kaliteli oyuncular. Genç futbolcular takımımızda yer bulabildiği için bizi tercih ediyor. Kayserispor genç futbolcuların forma bulabildikleri bir kulüp olma yolunda gidiyor. Adeta genç futbolcu fabrikası gibiyiz. Genç futbolcuları bulup, işleyip Türk ve dünya futboluna armağan ediyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz