Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligimiz sarardı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Birinci Futbol Ligi'nin 18 haftasında oynanan 162 maçta 36 orta hakem görev aldı. 646 sarı 40 kez de kırmızı kart gösterdi.

Birinci Futbol Ligi'nin 2000-2001 sezonunda, ligin ikinci yarısının ilk haftasını da kapsayan 18 haftalık ilk bölümde yapılan 162 maçta, 36 orta hakem görev aldı. 646 sarı, 40 kez de kırmızı kart çıktı. En fazla görev verilen hakemler, 8'er maç yöneten Mutlu Çelik ve Ali Aydın oldu. Çelik ve Aydın, 8'er maç yönetirken, bu 2 hakemi, 7'şer maçla Metin Tokat, Orhan Erdemir, Oğuz Sarvan, Ali Uluyol, Bülent Uzun, Erol Ersoy, Sebahattin Bitirim ve Serdar Tatlı izlediler.

REKOR ÇELİK'TE

MHK, Ali Şahan, Harun Yiğit, İbrahim Çınar, Kadir Tozlu, Reha Biçici, Zafer Önder İpek, Ferhat Gündoğdu ve Kuddusi Müftüoğlu'nu ise yalnızca 1'er maçta görevlendirdi. Kart rekortmenleri, Mutlu Çelik, Erol Ersoy ve Oğuz Sarvan oldu. Çelik, 8 maçta, 38 sarı ve 3 kırmızı olmak üzere toplam 41, Sarvan 7 maçta 36 sarı ve 3 kırmızı olmak üzere toplam 39, Ersoy'da 39 sarı kartla başı çekti. Ali Aydın da 3 kırmızı kartını kullandı. Bülent Uzun, Sadık İlhan ve Mustafa Selçuk Dereli, 6'şar penaltı verdi.

EN GOLCÜ AYDIN

G.Saray-F.Bahçe derbisinde 10 sarı kart gösteren Erol Ersoy ile 15. haftadaki F.Bahçe-Erzurumspor maçında 8 sarı ve 1 kırmızı olmak üzere toplam 9 kart çıkan Mutlu Çelik, bir maçta en fazla kart gösteren hakemler oldular. 17. haftadaki Trabzon-G.Saray karşılaşmasını yöneten Metin Tokat, kartını hiç kullanmazken, penaltı kararı da vermedi. Ligde ilk 18 haftada yönettiği maçlarda en fazla gol olan hakem ise Ali Aydın'dı. Aydın'ın görev aldığı 8 maçta, fileler 30 kez havalandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler