« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligi olmayan milliler

Tarihimizin ilk Sutopu Genç Kız Milli Takımımız, 6 ayda yüzde 90’ı yüzücülerden 75 sporcu arasından seçildi, dört kamp süreci geçirdi, iki hazırlık milli maçı ile Avrupa Şampiyonası’na katıldı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

BÖYLE bir milli takımın dünyada benzeri yok. Sutopu Genç Kız Milli Takımımız ilki gerçekleştiriyor. Ligi olmayan, tarihinde 4 kamp süreci geçiren, 6 aylık bir milli takım... Ama Avrupa Sutopu Şampiyo-nası’nda gol atıyor, gol yiyor, yeniliyor fakat ezilmiyorlar. Her şeye rağmen büyük bir gelecek vaat ediyorlar.

6 ŞEHİRDEN SPORCULARIMIZ VAR

İLK kez karşılarında Türk Milli Takımı’nın bu genç kızlarını gören rakiplerimiz, “Bu sporcularınızı yıllarca gizli çalıştırıp, saklayarak mı buraya geldiniz?” diye soruyor. Henüz bu sporun inceliklerini bilmiyorlar, tekniklerini de tam olarak kavramış değiller ama her biri ileride bir yıldız olacak yeteneğe de sahip... Milli Takımımız başta Bursa olmak üzere, Hatay, İzmir, Ankara, Adana ve İstanbul illerinin sporcularından oluşuyor.

Duracakları yeri bile bilmiyorlar!

SUTOPU Genç Kız Ümit Milli Takımı Antrenörü Kerem Olcaytu, “İki ay çalışıp buralara kadar geldik. Kızlarımız sutopu ile ilgili tam bilgiye sahip değil. Havuzda duracakları yeri, hücumu ve savunma organizasyonlarını bilmiyorlar. Tek isteğimiz ligimizin olması” diyor...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler