« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligi iyi yerde bitirdik

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Beşiktaş maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Beşiktaş ile golsüz berabere kaldıkları maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, "Başkanımıza, basına, taraftara çok teşekkür ediyorum. Yeni kurulan bir takımın bu yıl Avrupa kupalarına katılması bizim için önemliydi. Bu seneki hedefimiz ilk 7 veya 8'di, oldukça iyi bir yerde bitirdik. Çok da üzülecek bir durum yok. Maçı değerlendirirsek her şeyi ortaya koyduk, ciddi pozisyonlar yakaladık. Ancak içeri atamadık. 59 puan iyi bir puan. Gelecek yıl daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Yeni sezona yönelik çalışmalarımıza başladık. Genç oyuncuları piyasaya çıkaracağız. Zaten iyi bir takımımız var. Oyuncu almayı düşünüyoruz. Orhan'a şans verdik. Yavaş yavaş onları Gaziantepspor formasına ısındıracağız. 21 Haziran'da kamp sezonunu açacağız. Oldukça yoğun bir sezon geçirdik. 21 Haziran'da top başı yapacağız. Daha sonra yabancı oyuncularımız gelecek. Biraz daha programı sıkıştırıp yoğun bir tempoyla çalışacağız. 27 Haziran'da ise yabancı oyunclarla ilk etap Gaziantep'te, ikinci etap Avusturya'da kampa girecegiz. Yerli oyunculardan hepsiyle devam edeceğiz. Jorginho, Zurita, Beto ve Julio Cesar'la yollarımızı ayıracağız. Seçici insanlara bizim yorum yapmamız çok doğru olmaz. Kaleci Mahmut tasarrufumuzda. Onun durumu ilgili önümüzdeki günlerde belli olacak. Ben hep oyuncuyu kazanmaktan yana olan bir insanım. İlkelerim ve prensiplerim var. Benden önce de kulübün ilkeleri ve prensipleri var. Kim olursa olsun bunlara uyacak. Ama burada başka türlü sebepler var" dedi.

Kafkas, transferle ilgili ise şunları söyledi:

"Fazlasını almayı düşünmüyorum. Kulübün ekenomik yapısını da düşünerek transferler yapmak istiyorum. Kulübün geleceğini düşündüğümüz için biraz dengelemek durumundayız. Çok iyi bir oyuncu olursa olacak, hazırlıklarımız devam ediyor. Bu sadece benim verebileceğim bir karar değil. Biz kimseyi bırakmak istemiyoruz. Bazen ok yaydan çıkıyor. Hedeflerimiz var. Tekrar bir planlamaya gireceğiz. Takım ciddi bir iskelet kurdu, şimdi bunu korumak zorundayız. Yabancı transfer çalışmaları ise sürüyor. Aralarından seçeceğiz. Genç bir gurbetçi oyuncu var. Yıldız oyunculardan biri. İnşallah onu da seneye bu takıma kazandıracağım. Borsa değeri çok yüksek bir Gaziantepspor olacak. Bu benim birinci hedefim. İz bırakmak çok önemli. Bu oyuncuları almaya devam edeceğiz. Muhammet, Yasin, Kır ve Halil İbrahim'le de ilgileniyoruz. Fakat geniş bir kadromuz var. Daha iyi olmaları lazım. Bu sene en çok sıkıntıyı orta sahada yaşadık. Oyunu iki yönde oynayabilen iki tane ciddi oyuncu alabilirsek iyi olacak. Hürriyeti de umarım alırız. Onla ilgili ciddi çalışmalarımız var. Bütün oyuncuların gösterdiği performastan memnunum."

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un da Süper Lig'e çıkmasını istediğini vurgulayan Tolunay Kafkas, "İnşallah Gaziantep Büyükşehir Belediyespor lige çıkar. Ben gurur duyarım. Şehrimizin iki takımı ligde olsun. Hırslı bir adamım, ama çekişme ve kavgadan yana değilim. Zaten bir ülkenin başına ne gelirse kavgadan geliyor" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz