Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ligdeki yerimiz bize yakışmıyor"

FIBA Avrupa Kupası'nda grubunu lider tamamlayarak 2. tura yükselen, ancak Türkiye Ligi'nde son sıralarda yer alan Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı'nın kaptanı Yasemin Horasan, Avrupa'da kupa alarak, taraftarlarını mutlu etmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yasemin Horasan, Türkiye'de ligde bulundukları yerin kendilerine yakışmadığını belirterek, “Ancak çıkışa geçeceğimizden hiç şüphem yok. Beşiktaş'ın yeri çok daha yukarılardır” dedi.
FIBA Avrupa Kupası'nda iyi sonuçlar aldıklarını hatırlatan Yasemin, “Bu sezon Avrupa'da final oynamak istiyoruz. Daha önce Galatasaray, Türkiye'ye Avrupa Kupası getirdi. Biz de bu sene ligde üzdüğümüz taraftarlarımızı Avrupa'da yakalayacağımız başarıyla mutlu etmek istiyoruz” diye konuştu.
    
“Sadece basketbola konsantreyiz”

Yasemin, takımda şu anda çok fazla maddi sıkıntı olmadığını kaydederek, “Maddi sıkıntılar Türkiye şartlarında her yerde zaman zaman oluyor. Geçmişte bu tip sıkıntılar tabii ki oldu. Ama şu anda çok fazla büyük, bir kriz teşkil edecek bir sıkıntımız yok. Olanlar da gideriliyor. Biz sadece basketbola konsantreyiz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaşlı taraftarlardan kendilerini desteklemelerini isteyen Yasemin, şöyle devam etti:
“Maalesef taraftarlardan destek görmüyoruz. Tabii ki taraftar başarıyla doğru orantılı geliyor, ama bu ikisi birbirini tetikliyor. Taraftarın ilgisi arttıkça takımın kendine olan güveni ve sahadaki duruşu bile farklı oluyor. Taraftarımıza sesleniyorum. Bize destek versinler. Bu takım çok daha iyi yerlere gelecektir. Beşiktaş taraftarı her zaman kendinden bahsettiren bir taraftardır. Onların desteğini bizim maçlarımızda da bekliyoruz.”

“Tarihe geçmek istiyoruz”

Geçen yıl Avrupa ikincisi olan A Milli Kadın Takımının kadrosunda yer alan Yasemin Horasan, bu yıl milli takımla bir ilki daha gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

“Geçen yaz inanılmaz bir başarı gerçekleşti” diyen Yasemin, “Her başarı ardından daha büyük bir hedefi getiriyor. Tarihimizde kadınlarda takım sporlarında hiç olimpiyatlara giden ekip yok. Olimpiyat elemelerinin Ankara'da yapılacak olması bizim için büyük bir fırsat. Elimizden gelen her şeyi yapıp, olimpiyatlara giden ilk Türk kadın takımı olarak tarihe geçmek istiyoruz. Bu herkesin rüyasıdır” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler