« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligde müthiş yarış

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trilyonluk futbolcuları, geniş ve kaliteli kadroları ile Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş henüz 4. haftada rakiplerinden sıyrılıp ilk üç sıraya yerleşti. Üç büyükler böylece dört yıl sonra yine süper bir yarışın yaşanacağını ilk haftalarda gösterdiler...

<ı>Büyük dediğin böyle olur

1998-99 sezonuna müthiş bir başlangıç yapan Türk futbolunun üç büyüğü, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, 4. haftayı geride bırakırken zirvenin ilk üç sırasına da yerleştiler. Üç büyükler, 1994-95 sezonundan, yani dört sezondan bu yana ilk kez böylesine iyi bir performans göstererek lige damgasını vurdular.

<ı>Koltuğa oturan şampiyon bitirdi

1994-95 sezonunda üç takım da ilk dört maçlarını kazanmış ve müthiş bir mücadelenin sinyalini vermişti. Ve o sezonun 4. haftasını averajla lider bitiren Beşiktaş, şampiyonluk ipini göğüslemişti. 1995-96 sezonunun 4. haftasını lider bitiren Fenerbahçe, sezon sonunda da koltuğundan inmeyerek zafere ulaşmıştı.

<ı>Geriden gelip de zafere ulaştı

Geçen sezon ve önceki sezon ise üç büyükler için kötü başlangıçların ancak mutlu sonların olduğu yıllardı. 1996-97 sezonunda 4. hafta sonunda ancak 6. sırada bulunan G.Saray daha sonra açılarak şampiyonluğa ulaşmıştı. 1997-98 ise zirvedeki takımların birbirine ikramda bulunduğu bir sezondu ve G.Saray geçen sene de koltuğunu kaptırmadı.

<ı>Büyükler farkı hissettirdi

Bu sezon ise üç büyüklerin üçü de sezona çok iddialı girdi. Trilyonluk futbolcuları, geniş ve kaliteli kadroları daha ilk haftada Trabzonspor dışında kendilerini zorlayacak bir ekibin olmadığı görüntüsü belirdi. Galatasaray, dört maça tam 15 gol sığdırırken, iki dış saha maçında dokuz gol bularak da formunun zirvesinde olduğunu gösterdi.

<ı>Golleri arttı yedikleri azaldı

Onbirleri tribüne, milyonları TV başına çeken üç büyükler, farklı galibiyeti, güzel futbolunun yanı sıra birbirinden enfes golleriyle de büyülüyor. Üç takım da geçen seneye oranla attığı gol oranını artırırken, yediği gol sayısını düşürdü, puanını artırdı. Kısacası büyükler lige bomba gibi başladı...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler