Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ligde kalıcı olacağız

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, 12 yıl aradan sonra yükseldikleri Süper Lig'de kalıcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

EYÜP KELEBEK - ESKİŞEHİR / DHA
SON GÜNCELLEME

Bu sezon zirveyi zorlayacak bir takım oluşturdukları ifade eden Halil Ünal, hiçbir takımdan çekinmedikleri kaydetti. Oynadıkları maçlarda sahaya her zaman 3 puan parolası ile çıktıklarını ifade eden Ünal, kaybettiği karşılaşmaların çoğunun şansızlıktan kaynaklandığını belirtti. "3 büyük, 4 Büyük yok" diyen kulüp başkanı Ünal, "Bizim en büyük Eskişehirspor. Üst sıralardaki takımlar ile alt sıralardaki takımların arasında hiçbir fark yok. Çünkü herkesin herkesi yenebileceği bir ligde mücadele ediyoruz. Bu nedenle rakibimiz kim olursa olsun aynı ciddiyetle karşılaşmalara hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Eskişehirspor'un muhteşem bir taraftar topluluğuna sahip olduğunu bu nedenle de büyük hedefler önüne koyduğunu anlatan Halil Ünal, "3 puanlı sistemde her an her şey olabilir. Bu sezon zirveyi zorlayacak takımlar arasında yer almak istiyoruz. Eskişehirspor 12 yıl aradan sonra yükseldiği Süper Ligde kalıcı olacak" dedi.

ÜMİT KARAN: HEDEFİMİZ TARAFTARLARIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAMAK

Kırmızı siyahlı takımın golcü futbolcusu Ümit Karan da devre arasını çok iyi bir şekilde değerlendiklerini ligin ikinci yarısındaki maçlara hazır olduklarını söyledi. Karan, "Lig uzun bir maraton. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Takımdaki futbolcular arasındaki uyum oldukça iyi. Ekip olarak maçlarda en iyi sonucu almaya çalışıyoruz. Taraftarlarımızın güvenini boşa çıkarmamayı amaçlıyoruz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz