« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ligde hakettiğimiz yeri alacağız"

Aliağa Spor Kulübü Başkanı Metin Timurhan, Aliağa Petkim basketbol takımının, gönüllerde olduğu gibi ligde de hak ettiği yeri alacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Timurhan, yaptığı açıklamayla teknik direktör Halil Üner ile sağlık sorunları nedeniyle yollarını ayırmaları ve takımdan çok sayıda oyuncunun ayrılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aliağa'nın basketbol ile özdeşleşmiş bir şehir olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ve yönetim olarak Aliağa'nın en büyük sosyal aktivitesi olan basketbola yapacakları yatırımların kesinlikle doğru ve akılcı olacağını ifade eden Timurhan, yöneticiler olarak önceliklerinin kulübün menfaatlerini korumak olduğunu belirtti.

Timurhan, Aliağa Petkim basketbol takımlarında yaşanan gelişmelerden hiç kimsenin endişe etmemesi gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti:
“Aliağa Petkim basketbol takımı ligdeki konumu itibarıyla korkulacak bir konumda değil, yönetim olarak her türlü önlemi alıyoruz. Eski hocamız Halil Üner'in geçirdiği talihsiz kalp rahatsızlığı sonucunda yollarımızı ayırmak
zorunda kaldık. Fenerbahçe karşılaşmasına takımımızı yardımcı antrenörlerimiz Tuğrul Taşkıngenç ve Alkım Ay hazırladı. Yeni hocamız Burak Bıyıktay, Türkiye Kupası ile birlikte lig karşılaşmalarında takımın başında olacak. Basketbolseverler ve taraftarlarımız endişe etmesinler, Aliağa Petkim, gönüllerde olduğu gibi ligde de hak ettiği yeri alacaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz