« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lig çok zor geçecek

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Engin Korukır, bu sezon ligin çok zor geçeceğini, şampiyon olmak için savaşacaklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Bolu'nun Karacasu Beldesi'nde bulunan Termal Otel'de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren TFF 1'inci Lig takımlarından Çaykur Rizespor, günde çift antrenman yapıyor. Bu sabah yapılan antrenman öncesi Engin Korukır, saha ortasında topladığı futbolcularıyla konuştu. Daha sonra topla ısınma hareketleri yapan futbolcular, dar alanda pas çalıştı. 1,5 saat süren antrenmanın son bölümünde ise 2 gruba ayrılan futbolcular taktiksel çalışma gerçekleştirdi. Sıcaktan bunalan bazı futbolcular ise kafalarına buz torbası koyarak serinlemeye çalıştı.

Sezonun çok zorlu geçeceğini belirten Engin Korukır, "Çaykur Rizespor'un yeri Süper Lig. Uzun zamandır beklenen ve arzulanan şampiyonluğa ulaşmak için çabalıyoruz. Önümüzde zorlu bir maraton var. Bu yıl rakiplerimiz de çok güçlü kadrolar kurdu. Ancak Çaykur Rizespor olarak terimizin son damlasına kadar sahada mücadele edip şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz" dedi.

Bolu kampında takımın arkadaşlık seviyesinin üst düzeye çıktığını söyleyen Engin Korukır, "Şampiyon olmak sadece antrenmanla olmuyor. Takım içindeki birlik ve beraberlikte bu maratonda bize katkı sağlayacak. Özellikle Bolu kampı bu açıdan çok verimli geçti. Takımın arkadaşlık seviyesi üst düzeyde. Bu da bizim işimizi kolaylaştıracak" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz