« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lig bitti penaltı atamadık

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, üçüncü olarak bitirdikleri Spor Toto Süper Ligi 2010-11 sezonunu değerlendirdi. Nayman, "Lig bitti, penaltı atamadık" dedi.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

2010-11 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başladıklarını, ancak kadroda yeterli futbolcuların olmamasından dolayı ligin ikinci yarısında sıkıntılı zamanlar geçirdiklerini ifade eden Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, Doğan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk iddiasını ikinci kez devam ettiremediklerini ancak Bursaspor tarihindeki ikinci en büyük başarıyı kazandıklarını vurgulayan Nayman, "Bizim kadromuzun ihtiyacı olan yeterli futbolcuları bulup alamadık. Takımımız ondan çok güçlenemedi ve şampiyonluk için ikinci kez iddiasını devam ettiremedi. İstanbul takımları da yurtdışı takımları da iki yıl üst üste şampiyonlukları çok nadirdir. Bunu pekiştirmek kolay olmuyor. İkinci sene şampiyon olmak için engel oldu. Böyle durumlarda çok büyük şans lazım. Sakatlık yaşamayacaksınız, ceza almayacaksınız ya futbolcu cezası ya saha kapatma gibi. Bir takım şeyler oluyor yaşanıyor. İstemesiniz de yaşayabiliyorsunuz. Lig bitti biz daha penaltı atamadık. Bir takım 34 maç yapar, Volkan, Sercan, Ozan, Miller gibi süratli adamların olduğu bir takım penaltı kazanamaz mı? Üçüncülük bursaspor için tarihinde ilk olması nedeniyle de iyi bir skordur. Üst üste şampiyonluk zor olduğu için üçüncülüğü yeterli bir sonuç görüyorum. Avrupa tecrübemizi bu yıl daha pekiştireceğiz" diye konuştu.

"HAZIRLIKLARA BAŞLAMAMIZ LAZIM"

Yeni sezon için hazırlıklara hemen başlamak gerektiğini belirten Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, "Takıma katılacak arkadaşlar biran önce katılıp hazırlıklara başlamak gerekiyor. Geçtiğimiz sezon bunu düşünemedik. İlkleri yaşarken bir takım şeyleri atlıyorsunuz. Tecrübemizle bu yıl daha farklı uygulayacağız. UEFA kupasında Bursaspor'un kimliğini göstereceğiz" şeklinde konuştu.

"BİZ KİMSENİN GİTMESİNİ İSTEMİYORUZ"

Sözleşmesini maddi pürüzler nedeniyle uzatmayan Ozan İpek'in durumunu değerlendiren Nayman, "Biz hiç kimse gitsin istemiyoruz. UEFA'ya kaldıysak orada Bursaspor'un kimliğini ortaya koyacaksak, kendimizi tanıtmak istiyorsak Ozan gibi futbolcuyu elimizden bırakmamamız lazım. Ama çok büyük teklifler olur, hayale gelmeyecek rakamlar telaffuz edilirse o zaman olabilir. Ama böyle bir durum yoksa biz her şeye katlanıp ve karşılayıp Ozan'ı tutmak istiyoruz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler