« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lig arası bizim için şans

Bursaspor'un basın sözcüsü Ferruh Nayman iki maçtır galibiyet alamayan yeşil beyazlı ekibin lige verilen aradan faydalanacağını ve bunun şans olduğunu belirtti.

Emre KOŞAK / BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Ligin 12 haftalık kısmında Sivasspor maçı ile galibiyet seri yakalayan ardından Antalyaspor deplasmanından beraberlikle ayrılan ve son olarak da evinde ağırladığı Gençlerbirliği'ne yenilen Bursaspor, lige verilen arayı değerlendirip Gaziantepspor maçına mutlak galibiyet parolası ile çıkmaya hazırlanıyor. Yeşil beyazlı ekibin basın sözcüsü Ferruh Nayman lige verilen arayı şans olarak değerlendirerek, Bursaspor'un 5 maçlık galibiyet serisinin ardından düşüşünün aradan sonra değişeceğini belirtti. Nayman, "Düşüş ve yükseliş olabiliyor, verilen aralar ise o trendleri değiştiriyor. Yükseliş ile araya giren düşüş gösteriyor, düşüş ile araya giren çok çalışarak yükselişe geçiyor. Biz bu konuda şanslıyız. Ara tam zamanında verildi" dedi.

"GENÇLERBİRLİĞİ'NE YENİLDİNİZ GÖZÜNÜZÜ BİZDE AÇARSINIZ"

Gençlerbirliği karşılaşmasını Gaziantepspor kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın izlemeye geldiğini söyleyen Nayman, "Başkan Kızıl maçın ardından ilginç bir yorum yaptı. hatta bizim başkanımızla gülüştüler. Kızıl, 'Gençlerbirliği^'ne yenildiniz gözünüzü biz de açarsınız' dedi. Gülüştüler. Turgay'ın formsuzluğu, Sercan'ın olmaması bizi üzdü. Bazen olmuyor. Bazen de hiç beklemediğiniz anda oluyor. Futbolda herşey var"

"BEKLENTİMİZ YOK DİYORSANIZ OLUR"

Maddi yönden sıkıntıları olmadığını fakat gelinen konum itibariyle takviyelerin olabilmesi için Bursa'daki dinamiklerin desteğinin gerektiğini belirten Nayman, "İki hafta önce ikinci konumdaydık. Bu durumda kalabilmek basit değil. Biz sıramızı korumayı düşünüyorsak, normal tedbirlerle olmuyor. Tüm Bursa'nın destek olması gerekir. 'Beklentimiz yok' deniyorsa o ayrı. Ama şampiyonlar ligine gitme ihtimalimiz var. Öyle bir durumda da kadromuz yeterli değil. Devre arasında transfer lazım. Desteği arkamızda görmeliyiz" dedi.

"İHTİMAL VARSA TAKVİYE ŞART"

Devre arası için hesaplar yapmaya başladıklarını belirten Nayman, "Bazı şeyleri aşabilmek kolay değil. Ortalarda kalsın bu takım deniyorsa o zaman sıkıntısız ilk 5'e gireriz. Ama bir ihtimal varsa, bu bir beklentiyse, Bursa dinamiklerinin desteği ve takıma takviye şart. Böyle bir başarı yakalanmış, neden istifade edilmesin? ama edrilsin deniyrsa o zaman yönetime bırakıp kenara çekilmek doğru değil. Herkes elini taşın altına soksun ki eksiklerimizi giderebilelim. Bulundumuz yeri koruyacaksak destek almadan koruyamayız"

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler