« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lig 6-7 hafta sonra şekillenir

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar, Başkan Yardımcısı Necmettin Aytekin, yönetim kurulu üyeleri Recep Denizer, Tuncay Bekiroğlu ve Ali Benli'yle birlikte Antalya Belek'te yapılan kampa geldi.

YUNUS EMRE SEL - ANTALYA (SERİK) / DHA
SON GÜNCELLEME

Sabah antrenmanını izleyen yöneticilerin neşeli olduğu gözlendi. Başkan Sadri Şener, burada yaptığı açıklamada, Mehmet Çakır'ı Teknik Direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda transfer ettiklerini belirterek, "Mehmet Çakır serbest kalan bir futbolcuydu. Yöneticilerimiz Tuncay Bekiroğlu ve Asbaşkanımız Nezvat Şakar böyle bir girişimde bulundu. Hocamızda istedi ve bu transferi gerçekleştirdik. Yarın sağlık kontrolünden geçecek ve antrenmana çıkacak" dedi.

"HOCAMIZ İSTERSE ORTA SAHA OYUNCUSU ALIRIZ"

Şener, Şenol Güneş'in istemesi halinde orta sahaya bir takviye yapacaklarını da belirterek, "Hocamız birkaç gün antrenmanlarda genel durumu gördükten sonra orta sahaya takviye isteyip istememe konusunda bir karar verecek. Eğer isterse bizde ona göre yolumuzu çizeceğiz. Hocamız orta saha oyuncusu isterse Kahlenberg'de ilgilendiğimiz oyunculardan biri. Ama onun dışında da izlettiğimiz birkaç oyuncu var' diye konuştu.

"LİG 6-7 HAFTA SONRA ŞEKİLLENİR"

Ligin ikinci yarısında en yakın takipçileri Bursaspor'a attıkları 5 puan farkın önemli olduğunu da belirten Şener, "Fenerbahçe ile 9 puan fark var aramızda. Ama üç puanlık sistemde bu çok önemli bir fark değil. Oynanacak olan 17 maç var. Bunlar oynanmadan şampiyon olunmuyor. Avantajlı bir durumdayız ve en önemli avantajımız çok iyi bir takımımızın olması. Ligin ikinci haftasında Fenerbahçe'yle oynayacağız. İlk 6 – 7 haftada ligin şekilleneceğini ve bazı şeylerin net bir şekilde ortaya çıkacağına inanıyorum" dedi.

"BİZ SAHA DIŞINA KAPALIYIZ"

Şener, "Aziz Yıldırım'ın açıklamaları, ikinci yarıda futbol saha dışına kayabileceği yönünde. Bu konuda ne söylemek istersiniz?" şeklindeki soruya ise, "Saha dışında bizim hiç işimiz olmaz. Hiçbir zamanda olmamıştır. Böyle bir şeye ihtiyaç da duymayız. Böyle bir şeye ihtiyaç duyanda bize gelmez. Aziz beyin tam ne söylediğini bilmiyorum. Bizim o bölümle işimiz olmaz. O tarafa kapalıyız" diyerek cevap verdi.

"GEÇ KALAN OYUNCULARA CEZAYI HOCAMIZ VERECEK"

Geç kalan oyunculara verilecek cezayı Teknik Direktör Şenol Güneş'in belirleyeceğini de ifade eden Şener, "Geç kalan oyunculara hoca ceza verecek. Bizde onu onaylayacağız. Hoca bir tarih açıklamış, onlar gelmemiş. Bir dini bayram diyorlar, birde yılbaşı diyorlar. Bir gemi kaptanı yola çıktığında, eşi doğum yapsa, 'Ben baba oldum, geri dönüyorum' diyemez. Bunların işi de bu ve iyi paralar alıyorlar. Bu devre arasını bir sisteme oturtmak lazım. Genel de daha kısa tutmak gerekiyor diye düşünüyorum" dedi.

"İÇ TRANSFERİ KAMPTA HALLEDERİZ"

İç transfer çalışmalarına kamp içerisinde son vereceklerini de düşündüğünü ifade eden Şener, şöyle konuştu: "İç transfere kampta bir nokta koyarız. Şampiyonluk trendine girmiş bir takımın oyuncusu bir yere gitmez. Hava ve ambiyans burada. Geçen sezonda burada kamp yaptık, 7 - 8 gazeteci vardı. Şimdi ise sayı oldukça fazla. Şu anda biz talep ediliyoruz. Parada da bir sıkıntı yok. Kimsenin takımdan ayrılacağını düşünmüyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz