« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Liderim önce ben bineceğim

Kulüpler Birliği’nin Erzurum çıkarmasına Sadri Şener’in yaptığı espriler damga vurdu. Şener yine de arkadaki teleferiğe kaldı

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

YILDIRIM'DAM POLAT'A MEŞALE / WEB TV

POLAT'A MEŞALEYİ YILDIRIM VERDİ - Foto Galeri

UNIVERSIAD MEŞALESİ ERZURUM'DA

ERZURUM'A 'SAMAN' TAKVİYESİ

Aziz Yıldırım’ın bindiği teleferiğe binemeyen Trabzonspor Başkanı, “Durun, ligdeki sıralamaya göre bineceğiz” dedi. Bu sözler başkanları kahkahaya boğdu.

KULÜPLER Birliği Vakfı, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ait tesisleri görmek ve destek vermek amacıyla Erzurum’a gezi düzenledi. 27 Ocak’ta başlayacak oyunlar öncesi Süper Lig kulüplerinin başkanları biraraya geldi.Neşeli bir ortamda yapılan gezide espriler birbirini izledi.
Şener’e yer kalmadı
Başkanlar atlama kulesinde teleferiğe bindi. Bu sırada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım en öndeydi. Ancak 14 kişilik teleferik kısa sürede doldu ve Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’e yer kalmadı. Şener, esprili üslubuyla başkanlara seslendi: “Bir dakika, durun! Teleferiğe ligdeki sıralamaya göre bineceğiz.” Bu espri başta Yıldırım olmak üzere tüm başkanları kahkaya boğarken, Şener yine de Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile ikinci teleferiğe kaldı.
Kuleye çıkıldığında ise başkanlar Sadri Şener’e, “Sana peşin şampiyonluk versek bu kuleden atlar mısın?” diye takıldılar. Trabzonspor Başkanı bu soruya karşılık, “Deli miyim! Zaten bu sene şampiyonluk benim. Düşer ölürsem kupayı göremem” diyerek bir kez daha herkesi güldürdü.
Yıldırım-Polat el ele
Buz hokeyi salonuna geçildiğinde gazeteciler başkanlardan piste inmelerini istedi. Ancak Aziz Yıldırım “Olmaz düşeriz” dedi. Gazeteciler, “Bakın biz kaymıyoruz” diyerek buzda yürüyünce başkanlar da birbirlerinin elini tutup piste çıktı. Özellikle Adnan Polat ve Aziz Yıldırım, yürümekte güçlük çekince birbirlerine sarıldı. Bu durum ilginç bir görüntü oluşturdu. Yıldırım Demirören ise belindeki rahatsızlık nedeni ile Erzurum’a gelemedi. 

Polat’tan, Yıldırım’a sarı kanaryalı tabak

TÜRK BAŞKANLARI ev sahibi olarak ağırlayan Galatasaray’ın Erzurumlu Başkanı Adnan Polat gezi anısına Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım’a ortasında oltu taşı işlemeli, sarı lacivert renkli kanaryanın resmedildiği bir tabak hediye etti.

Vallahi çalmadık Aziz Yıldırım verdi

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım gezide karşısına çıkan çocuklara 200 TL’lik banknot verdi ve “Alın bunu aranızda paylaşın” dedi. Parayı bozdurmak isteyen çocuklara ise esnafın, “Parayı çaldınız mı yoksa?’ dediği öğrenildi. Federasyon Başkanı Mahmut Özgener de çocuklara 100 TL verdi.

Yapay kar yağdırılıyor

ERZURUM 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın başlamasına 8 gün kala kar sıkıntısı sürüyor. Devlet Bakanı Nafiz Özak, “Şu an suni kar sisteminden kar yağdırılıyor. Pistlere yerleştirilecek samanların üzerine de kar konulacak. Böylece zemin yumuşak bir hal alacak” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz