Gündem Haberleri

  Lider talimatı: Bir arkadaş kendini yaksın

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cezaevlerinde ‘ölüm orucu’ eylemine güvenlik güçlerinin dünkü müdahalesi sırasında, Bayrampaşa Cezaevi'nden, diğer cezaevlerine talimat yağdı. Bayrampaşa'daki örgüt lideri ile Bartın Cezaevi'ndeki sorumlu arasında şu konuşma geçti:

  Bartın: Alo, efendim

  Bayrampaşa: Alo merhaba. Sizi düşürmekte zorlandık. Bizim diğer aleti kapattık. Şimdi Bayrampaşa'ya saldırı var. Bize de hazırlık var. Niğde'de saldırıya başladılar. Ceyhan'da saldırıya başladılar. Çanakkale'de başlamışlar. Bizim buraya geldiler.

  Bartın: Bizim burada şimdi C tarafından başladılar, girdiler. Biz barikatları kuruyoruz. Çanakkale'deki arkadaşlar suyu kesmişler. Götürülme durumunda bütün arkadaşlar ölüm orucuna başlayacaklar. Ceyhan'a da haber iletmeyi düşünüyoruz.

  Bayrampaşa: Ölüm orucu olan tüm birimlerimizde o zaman söyleyin saldırı başlayan birimlerimizde bir arkadaşımız kendini yaksın.

  Bartın: Tamam.

  Bayrampaşa: Sadece bir direnişçi arkadaşımız kendisini yaksın ve verin düşmana. Yani bu saldırı kesilmediği müddetçe onlar bize elini sürmeden biz kendimizi yakacağız.

  Bartın: Tamam tamam.

  Bayrampaşa: Görüşürüz hoşçakal.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı