« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lider Sivasspor Konya'ya gitti

Turkcell Süper Lig'in lideri Sivasspor, hafta sonu Konyaspor ile oynayacağı maç için Konya'ya gitti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Geçen hafta sahasında Vestel Manisaspor'u 1-0 yenerek liderlik koltuğunu Galatasaray'dan devralan Sivasspor, deplasmanda oynayacağı Konyaspor maçı için kara yoluyla Konya'ya hareket etti.

Kırmızı-beyazlı kafile hareket etmeden önce teknik direktör Bülent Uygun ve futbolcular, tesislerin önünde topluca basın mensuplarına poz verdi.

Hafta içi yaptıkları antrenmanlarla Konyaspor maçına yoğun bir tempoda hazırlanan futbolcuların neşeli oldukları gözlendi. Konyaspor karşısında takımın en önemli gol silahlarından Mehmet Yıldız ve Muhammed Ali Kurtuluş'un maçta forma giymesi beklenirken, bileğindeki sakatlığı süren Pini Felix Balili'nin oynayıp oynamayacağı maç günü belli olacak.

“LİDERLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ”

Teknik direktör Bülent Uygun, kafile hareket etmeden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz şu anda lideriz, liderliğin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Konyaspor maçının zorlu ve zevkli bir karşılaşma olacağını belirten Uygun, “Çok zorlu bir maça gidiyoruz. Çünkü Konyaspor, Anadolu takımları arasında bireysel yetenekleri yönünden en iyi futbolculardan kurulu bir takım. Dolayısıyla zor bir maç olacak. Konyaspor maçından alacağımız puanla liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Zor ama zevkli bir maç olacağına inanıyorum. Kazanmak istiyoruz. 3-4 tane sakatımız var. Onlar yetişmezse yerlerine gelen diğer arkadaşlarla kazanmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“LİDERE YAKIŞIR ŞEKİLDE FUTBOL OYNAMAK GEREKİYOR”

Takımın lider olmasının rakip takımlar için artı bir motivasyon sağlayıp sağlamayacağı ile ilgili soruyu Uygun, şöyle cevapladı:
“Tabi sağlar. Sizi daha çok kaale alırlar, size daha çok adapte olurlar. Dolayısıyla bunlar hepsi birbiriyle bağlandığında daha zordur. Ama futbol bu. Sonucunda bir şekilde bu zevki tatmak gerekiyordu, biz de bu zevki tattık. Sonucunda bulunduğumuz konum itibariyle lidere yakışır şekilde futbolu oynamak gerekiyor artık. Bundan sonra onu oynamaya çalışacağız.”

Maç öncesinde Balili, Gökhan, Diallo ve Aytaç'ın sakatlığının sürdüğünü, Murat'ın ise üşütmeye bağlı bir rahatsızlığının olduğunu anlatan Uygun, bu oyunculardan Murat'ın Konyaspor karşısında forma giyebileceğini, diğer oyuncuların ise durumunun maç günü belli olacağını belirterek, “Kalan sağlar bizimdir” dedi.

Takımın direkt Konya'ya gittiğini, kendisinin ise Kayseri'de bu akşam oynanacak olan Kayserispor-Trabzonspor maçını izledikten sonra Konya'ya geçeceğini belirten Uygun, yarın Konya'da yapacakları idmanın ardından maç saatini bekleyeceklerini sözlerine ekledi.

KAPTAN MEHMET: “KONYA'DAN LİDER DÖNMEK İSTİYORUZ”

Kaptan Mehmet Yıldız ise geçen hafta Vestel Manisaspor maçında aldıkları galibiyetle 9 hafta sonra ligde lider duruma geldiklerini belirterek, “Buraya gelmek, liderliğe çıkmak bizim için kolay olmadı. Bundan sonra burada kalıcı olmak daha zor. Onun için daha çok çalışağız” dedi.

Konyaspor maçının kendileri açısından çok zor ve önemli bir maç olduğunu ifade eden Yıldız, rakipleri Konyaspor'un çok iyi futbolculardan kurulu bir takım olduğunu belirterek, “Ama ligdeki durumları pek iç acıcı değil. Bizim maça çok önem vereceklerini düşünüyorum. Biz de bu maça çok önem veriyoruz. Lider gittiğimiz Konya'dan lider dönmek istiyoruz. İnşallah elimizden gelenin en iyisini yapıp, oradan galibiyetle döneriz” diye konuştu.

Liderliğin baskısı, stresi olmadığını anlatan Yıldız, “Biz her maça nasıl çıkıyorsak, Konyaspor maçına da öyle çıkacağız. Liderlik artı bir motivasyon olacak diye düşünüyorum. Liderlik mutluluğunu yaşayabildiğimiz kadar yaşamak istiyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz