Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Lider farkı

LİDER oyuncu takımını ne kadar iyi yönetirse, o takımın yıkılması çok zor olur.

İşte daha genç yaşına rağmen Galatasaray gibi büyük bir takımın saha içinde yalnız band takıp kaptanlığını yapmıyorsa, yanlışları telafi ediyorsa, ben ona lider kişi derim? Arda Turan yalnız oynadığı yerde kalıp, uyamayan kişi... Saha içinde çalışmayan dişlileri harekete geçirip, arıza olan yerlere de uğrayıp takımı yöneten Arda zaman zaman oyundan düşen takımı dirilten kişi deoldu...
Kayserispor oyunun birinci bölümünde bir tek Makukula ile gol arayıp durdu. Bu futbolcu kenar atışlarını sevdiği için, bir o yana bir bu yana iki vuruş yaptı ikiside ağlarla buluştu. Bu oyuncu yanına  bir arkadaş çağırmaktan bitkin düştü.
On numara vuruş
İkinci bölümde oyuna giren Elano, topla bir buluştu pir buluştu. Hareketli topa vuruş tekniği on numara idi.  Artık Galatasaray’ın duran top eksikliği yok. İki ayağını kullanma yeteneğine sahip Elano’nun da gelişiyle Galatasaray da bu sorun rafa kalktı. Ama Elano’nun fizik gücü henüz yeterli değil. İki üç hafta sonra bu futbolcu dipdiri duruma gelir... Sabri bu arada kendisini bir hayli toparlamış. Hücumda ve defans anlayışında kendisini yenilemiş, ama bir de  hırçınlığını üzerinden atsa çok daha iyi olur.
Ortada bir gerçek var, bu da teknik adam futbolcu ilişkilerinin nasıl işlediğine bağlı. Her iki tarafın da amaçları aynı, inaçları aynı. Birlikte aynı düşün peşinde koşarlarsa aşamayacakları engel yok. Kayserispor karşısında istediği zaman durgun, istediği zamanda dalgalanan bir deniz gibi oynayan Galatasaray bu mesajı bence en iyi şekilde verdi.
X