Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lice'de hain pusu: 1 üsteğmen şehit

  Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)
  02.05.2010 - 10:11 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi Abalı Köyü Jandarma Karakolu'na takviye olarak giden askeri time PKK'lı teröristler pusu kurdu. Teröristlerin açtığı ilk ateşte 1 Üsteğmen şehit olurken, 1 er ise yaralandı. Timde bulunan askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma yer yer devam ederken, bölgeye Lice'den takviye askerler gönderildi.

  Diyarbakır'ın Lice İlçesi ile Bingöl'ün Genç İlçesi arasında bulunan Abalı Jandarma Karakolu'na bu gece Lice Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı Tabantepe Piyade Komando Bölük Komutanlığı'ndan bir tim, gece olası saldırıları karşı takviyede bulunmak için saat 22.00 sıralarında yola çıktı. Hemen yakında bulunan Abalı Jandarma Karakolu’na yaya olarak giden timin geçiş yoluna PKK'lı teröristler tarafından pusu kuruldu. Teröristler timin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşte 1 Üsteğmen ile 1 asker yaralandı.

  Timde bulunan askerlerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Abalı Jandarma Karakolu'ndan giden askerlerin de çatışmaya katılmasıyla, teröristler, gecenin karanlığından yararlanarak kaçmaya başladı.

  Yaralı askerler çatışma böglesinden alınarak Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne getirildi. Ancak durumu ağır olan Üsteğmen şehit oldu.

  Bölgeye Lice'den takviye komandolar gönderilirken, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için yapılan operasyonlar sürdürülüyor. Bölgede, teröristlerle yer yer sıcak temasların sağlandığı ve çatışmaların yaşandığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı