DİYARBAKIR HABERLERİ

Lice ve Hani'deki 10 köyde sokağa çıkma yasağı

DHA
19 Mart 2017 - 21:15Son Güncelleme : 19 Mart 2017 - 21:16

Lice ve Hani'deki 10 köyde sokağa çıkma yasağı

DHA

DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR'ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında düzenlenecek operasyon öncesi bu iki ilçeye bağlı 10 köyde, ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Lice ve Hani ilçeleri kırsalında düzenlenecek operasyon öncesi, sivil vatandaşların zarar görmemesi için Lice İlçesi'ne bağlı 6, Hani İlçesi'ne bağlı 4 olmak üzere toplam 10 köyde, bu gün saat 20.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Diyarbakır Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifgadelere ver verildi:
"Lice ve Hani ilçeleri müki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede böücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tarip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı il idaresi kanunun ilgili maddeleri gereğince belirtilen bölgelerde, (Lice içesi'ne bağlı olan Birlik, Şenlik, Abalı, Çeper, Erginköy ve Tuzla, Hani İlçesi'ne bağlı olan, Kaledibi, Akçayurt, Topçular ve Yukarı Turalı köyleri, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 19 Marti 2017 günü saat 20.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Lice ve Hani'deki 10 köyde sokağa çıkma yasağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2017 tarihinde saat 21 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lice ve Hani'deki 10 köyde sokağa çıkma yasağı haberi güncellenecektir.

  YOL DURUMU
  Trafik durumunu anında takip edin...
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Mayıs 2017, Pazartesi
  DİYARBAKIR NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Alı Eren Eczanesi

   Merkez
  • Ferhat Eczanesi

   Merkez
  • Yenı Istanbul Eczanesi

   Merkez
  • Sağlık Eczanesi

   Ergani
  • Sırınevler Eczanesi

   Merkez
  • Toplukonut Eczanesi

   Merkez
  • Dogu Eczanesi

   Merkez
  • Yenisinem Eczanesi

   Merkez
  • Yaşam Eczanesi

   Silvan
  Sayfa Başı