Dünya Haberleri

DÜNYA

  Libya'nın Ankara Büyükelçisi: Görevimin başındayım

  ANKARA
  03 Eylül 2014 - 11:21Son Güncelleme : 03 Eylül 2014 - 18:16

  Libya'nın Ankara Büyükelçisi Abdurrezak Muhtar, ülkesine geri döndüğü iddialarının asılsız olduğunu belirterek, "Görevimin başındayım, böyle bir şey söz konusu değil" dedi.

  Arap basınında dün çıkan iddiaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Libya Meclisi’nin Tobruk’ta toplanmasını kabul etmek mümkün değil" sözleri Libya yönetiminde rahatsızlık yarattı. Libya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da kullanılan ifadelerin Libya’nın içişlerine karışmak olduğu belirtilmişti.

  Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tanju Bilgiç ise dün yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın samimiyetinden ve kardeş Libya halkına yönelik duygularından şüphe edilmesi ve sözlerinin çarpıtılıp sorgulanmaya yeltenilmesi en hafif tabiriyle haksızlıktır ve kabul edilemez" açıklaması yapmıştı.

  Söz konusu haberler üzerine AA muhabirine konuşan Büyükelçi Muhtar, görevinin başında olduğunu belirterek, "İki ülke arasındaki ilişkiler en iyi seviyede seyrediyor, böyle de devam edecek. Çok sayıda hastamız bugün Türk hastanelerinde tedavi görüyor. Öğrencilerimiz eğitim için buraya geliyor. Bunlar da iki ülke arasındaki ilişkilerin iyi olduğunu gösteriyor" dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı