TEKİRDAĞ HABERLERİ

Libyalılar Çerkezköy’de Belediyecilik Öğrendi

IHA
27.02.2015 - 12:26Son Güncelleme :

LİBYALILAR ÇERKEZKÖY’DE BELEDİYECİLİK ÖĞRENDİ

IHA

Libya’nın çeşitli il ve ilçelerindeki belediyelerde görev yapan Belediye Başkanları ve üst düzey görevli 11 kişilik kafile, tercümanlarıyla birlikte Çerkezköy Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Vahap Akay’dan belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Türk tercüman Ceylan Yıldız ve Mısırlı bayan tercüman Rehab Muhammet ve Sanayici Abidin Salman ile birlikte Libyalı Belediyeciler, Ahmed Alhartyout, Dav’a Elfar, Hayat Drai, Soad Omar Alharyout, Hassan Ali Matough Essa, Abdullatif Haiji, Almadhdi Solaiman, Nasir Tlaleb, Abobaker Elhusni, Hamed Rafeh Ali Al Haiatli, Soloman Mohamed Eshami Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Sanayici Abidin Salman sponsorluğunda Türkiye’ye gelen Libyalı belediyeciler, ülkelerinde belediye hizmetlerini en iyi şekilde yapmak için başarılı belediyecilik hizmeti verdiğini öğrendikleri Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan kendilerine yardımcı olması için ziyarette bulunduklarını söyledi.
Libyalı Belediyecileri karşılayan Başkan Akay, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Libyalı Belediyeciler, Türkiye’deki başarılı belediyeciliği yerinde görmek ve belediye çalışmalarında nasıl başarı sağladıkları konusunda fikir ve bilgi sahibi olmak için geldiklerini belirterek, Başkan Akay’a çalışmaları ile ilgili soru sordu. Çerkezköy Belediye Başkanı Akay, Libyalı belediyecilerin sorularına tek tek yanıt verirken, Çerkezköy belediyesi olarak nasıl bir çalışma sergilediklerini anlattı. Başkan Akay, "Ben bir yıldır belediye Başkanıyım. Belediye olarak biz halkımızla devamlı iç içeyiz. Halkla diyaloğumuz üst düzeyde. Halkımızın işlerinin daha seri şekilde yerine getirilmesi için halk masası oluşturduk. Vatandaşlarımızın tüm sorunlarını çözümlemeye çalışıyoruz. Halk Masası Belediyemizin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteriyor. Halk Masası’na vatandaşlar gerek kendileri gerekse sosyal medya üzerinde sorunlarını ve taleplerini iletiyor. Sivil toplum örgütleriyle de iyi diyaloglarımız var. Çerkezköy’de birçok sivil toplum örgütlerimiz var her meslek dalının derneği ya da bir odası var. Hepsiyle çok ciddi bir iletişim halindeyiz ve ilçemiz adına ya da onların sorunlarının çözümü konusunda ne yapılması gerekiyorsa birlikte hareket ederek sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Çerkezköy için ortak taleplerini ortaya koyduklarında bizde elimizden geleni yapıyoruz. Bizim için önemli olan insanlarımızın yaşadıkları yerde her koşullarda mutlu olması. Vatandaşlarla sivil toplum örgütlerimizle belediyemiz her zaman güzel çalışmalar sergilemektedir. Oda ve sivil toplum örgütlerinin bizlerden genellikle talepleri kendi iş kollarındaki sorunların giderilmesidir. Belediyelerimiz yasalar kapsamında görev yapan kurumlardır. Çerkezköy Belediyemizin bir de Kent Konseyi var. Burada kentle ilgili projeler değerlendirilerek hayata geçiriliyor. Bu da belediye çalışmalarına ivme kazandırıyor. Tüm iş kolları ile yapılacak çalışmaları da belediye olarak değerlendiriyoruz. Yapılacak çalışmaları da paylaşarak projelerimizi gerçekleştiriyoruz" dedi.
Libyalı belediyeciler daha sonra Başkan Akay ile birlikte fotoğraf çekilerek ziyareti tamamladı. Libyalılar daha sonra, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ün makamına geçerek fen işleri çalışmaları hakkında bilgi aldı. Libyalı ziyaretçiler Çerkezköy Belediye Başkanı Akay başta olmak üzere birim müdürleri ve çalışanlarından çok sıcak bir ilgi gördüklerini, Türkiye’de olmaktan ve Çerkezköy’ü ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtirken, edindikleri belediyecilik bilgilerini ülkelerinde hayata geçireceklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Libyalılar Çerkezköy’de Belediyecilik Öğrendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Libyalılar Çerkezköy’de Belediyecilik Öğrendi haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:19
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı