Gündem Haberleri

  Libya'daki vahşet kamerada

  Turaç TOP/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  24.02.2011 - 08:22 | Son Güncelleme:

  LİBYA’daki halk ayaklanmasında mahsur kalan Türkler, gemilerle başarılı bir kurtarma ve tahliye operasyonuyla ülkeye getirilirken, ortaya çıkan vahşeti net olarak gösteren cep telefonu görüntüsü akıllara durgunluk verdi.

  İNSANLIĞIN BİTTİĞİ AN

  Türkiye’ye Osmangazi-1 feribotuyla uzun bir yolculuğun ardından ayak basan Türklerden birinin, Bingazi’ye yakın El Maraj kentindeki meydanda kalabalığın arasında çektiği görüntüler, ülkede yaşanan vahşeti gözler önüne serdi. Görüntülerde, Libyalı bir aşiret liderinin kalabalığa hitap etmesi, paralı asker olarak nitelendirilen ve lider Muammer Kaddafi’nin askeri olduğu bildirilen Ganalı bir erkeğin, pala ve satırlarla öldürüldükten sonra tek ayağından bir duvara asılması, hep bir ağızdan tekbirler getirilmesi ve cesedin yere düşürülmesi yer aldı.

  Bu görüntülerle sık sık karşılaştıklarını dile getiren Türkler, Libyalıların kendilerine kötü davranmadığını, aşiretlere bağlı kişilerin veya milislerin, Kaddafi’nin ordusuna yönelik bu tür eylemlerine tanık olduklarını dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı