Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Libya Olimpiyat Komitesi Başkanı kaçırıldı

  Hürriyet Planet
  16 Temmuz 2012 - 12:50Son Güncelleme : 16 Temmuz 2012 - 13:58

  Libya'nın Olimpiyat Komitesi Başkanı Nebil Elalem’in Trablus’ta kaçırıldığı ve nerede olduğunun bilinmediği öne sürüldü.

  Elalem'in kaçırıldığı sırada, bir çalışma arkadaşıyla birlikte arabasının içinde olduğu, başka iki araba tarafından yolları kesilerek, araçta bulunan askeri giysili kişilerce zorla götürüldüğü iddia edildi.

  Elalem'in ekibinde bulunan Arafat Civan'ın belirttiğine göre, "(Arabadan inen bu kişiler) Elalem'e kendisine ihtiyaçları olduğunu ve onlarla birlikte gitmek zorunda olduğunu söyledi. Elalem, cep telefonunu ve dizüstü bilgisayarını alıp alamayacağını sordu ve sonra araçlar onu da alarak uzaklaştı." Civan, Elalem ile araba olan çalışma arkadaşının araçta kaldığını ifade etti.

  Elalem’in nereye götürüldüğü veya zanlıların kimlikleri henüz belirginlik kazanmamış durumda.

  Libya Olimpiyat komisyonu sözcülerinden İzzettin Journaz bağımsız bir Libya televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Elalem'i götürlerin silahlı 8-9 kişi olduklarını ve orduca görevlendirildiklerini söylediklerini belirtti.

  Reuters haber ajansına konuşan Libya Spor ve Gençlik Bakanı Fethi Tarbel ise konudan haberdar olduğunu, Elalem'in serbest bırakılması için çağrıda bulunduğunu bildirdi.

  Tarbel, “Bu tür hareketleri kınıyoruz. Bu olay, bizi Kaddafi zamanına geri götürüyor” dedi.

  Libya’nın geçici hükümeti, 2011 yılında Muammer Kaddafi’nin devrilmesinden beri silahlı grupları kontrol altına almakta zorlanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı