Dünya Haberleri

  ‘Liberal’ bakanlara saldırı

  Hürriyet Haber
  06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İran Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi'nin Gelişme ve Sosyal İşler Yardımcısı ve eski İçişleri Bakanı Abdullah Nuri ile Kültür ve İslami İrşad Bakanı Ataullah Mohacerani önceki gün aşırı muhafazakarların saldırısına uğradı. Hatemi, İslam adına terör saçanlara göz açtırılmayacağı uyarısında bulundu ve saldırganların derhal yakalanması talimatını verdi. İran Cumhurbaşkanı, ‘Kimden gelirse gelsin şiddete hoşgörü gösteremeyiz. Hukuka ve özgürlüğe karşı kin kusan küçük bir grubun çirkin eylemini affedemeyiz. Yasaları çiğneyenler sadece kaba kuvvetten anlıyor’ dedi.

  SARIĞINI ATTILAR

  Nuri ve Mohacerani Cuma namazından sonra, Irak savaşında ölen 700 kişi için düzenlenen cenaze törenine giderken ayrı ayrı saldırıya uğradılar. Mohacerani, Cuma namazından sonra 50-60 kişilik bir grubun ‘liyakatsiz bakan istifa’, ‘kahrolsun liberalizm’ sloganı attığını ve parmağının kırıldığını söyledi. Bakan ve korumalarını döven saldırganlar,

  Başka bir grubun da, bir süre önce Meclis'in güvensizlik oyu ile koltuğunu kaybeden eski İçişleri Bakanı Abdullah Nuri'ye saldırdığı belirtildi. Sloganlar atan saldıranlar, sarığını başından alarak yere attıkları Nuri'yi dövdüler ve korumalarla çatıştılar. Nuri ve Mohacerani, Cumhurbaşkanı Hatemi'nin, sağ muhafazakar kanadın en çok tepki gösterdikleri iki bakanıydı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı