GeriYemek Kültürü Zeytinyağının tadını kekik ve portakalla zenginleştiriyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zeytinyağının tadını kekik ve portakalla zenginleştiriyorlar

Zeytinyağının tadını kekik ve portakalla zenginleştiriyorlar

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde ürettiği zeytinyağları ile 50’ye yakın ödül alan Gizem Manisalı, zeytinyağının tadını kekik ve portakal ile zenginleştiriyor.

Gömeçte bu güne kadar ürettiği erken hasat zeytinyağları ile 50ye yakın ödül alan zeytinyağı üreticisi Gizem Manisalı, şimdi de kekikli, portakallı ve mandalinalı zeytinyağı üretimine başladı. Dünyanın en kaliteli zeytinyağlarının Edremit Körfezi’nde üretildiğini savunan firma sahibi Gizem Manisalı, bundan böyle çeşnili zeytinyağlarında da iddialı olduklarını söyledi. Manisalı, Kazdağı’ndan toplanan kekikler ile yörede üretilen portakal ve mandalinaları zeytin hamuruna katarak çeşnili zeytinyağları ürettiklerini belirtti. 

Bu sezon erken hasat ve olgun hasat zeytinyağları ürettiklerini belirten Gizem Manisalı, "Şimdi de sırada Kazdağları’ndan topladığımız dağ kekikleri ve yine yöremizden topladığımız portakal, mandalina ve bazı turunçgilleri zeytinyağı ile harmanlayarak çeşnili zeytinyağları üretmeye başladık. Erken hasat ve olgun hasat zeytinyağlarında olduğu gibi çeşnili zeytinyağlarında da iddialıyız dedi.

Gıda Mühendisi Kazım Karabıyık ise, "Zeytini, zeytinyağına farklı bir lezzet ve aroma katmak için kekik, mandalina ve portakalla birlikte sıkıyoruz. Zeytinyağının tadını daha da geliştirerek daha çok tüketiciye ulaşmayı hedefliyoruz. Çeşnili yağ üretiminde gerçek portakal, mandalina ve dağ kekiği kullanıyoruz. Bunlarla da yurt dışında ödüller kazanacağımıza inanıyoruz diye konuştu.

ZEYTİNYAĞI TÜKETENLERİN ÇOK İŞİNE YARAYACAK DÖRT İPUCU

Zeytinyağı 101Lezzetli yemekler için zeytinyağı nasıl kullanılmalı? Zeytinyağı nasıl saklanmalı? Zeytinyağlı yemek yaparken nelere dikkat edilmeli? Salatalarınızda neden zeytinyağı kullanmalısınız? Zeytinyağı hakkında birçok püf noktası burada...
Yorumları Göster
Yorumları Gizle