GeriYemek Kültürü Türk ve Suriyeli kadınlar, Mardin’de lokanta açtı 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk ve Suriyeli kadınlar, Mardin’de lokanta açtı 

Türk ve Suriyeli kadınlar, Mardin’de lokanta açtı 

Mardin’de, Yeşilli Kaymakamlığı ile Alman sivil toplum kuruluşu Caritas’ın desteğiyle Mardinli ve Suriyeli kadınların yer aldığı Kadın Emeğinin Kalkınması ve İyileştirilmesi Kooperatifi (KEKİK) bünyesinde, lokanta açıldı.

Yeşilli Kaymakamlığı bünyesindeki proje kapsamında, KEKİK bünyesinde, Mardinli kadınlar ile kentte yaşayan mülteci kadınların çalışacağı lokantanın açılışı törenle gerçekleşti. Açılışta konuşan Caritas temsilcisi Claudio Moser, KEKİK çatısı altında yerel ve mülteci kadınların yaptığı çalışmalar nedeniyle emeği geçenleri kutladı.

Yeşilli Kaymakamı Ömer Bilgin ise kadınların sosyal hayata katılımı ve istihdam olanaklarını artırma yolunda atılan başarılı adımların önemine değinerek, "Kadınların kendi işlerini yürüterek ilerleyebilmesi için bu kooperatifi kurduk. Kadınlar sosyal ve ekonomik özgürlüklerini kazanma yolundalar" diye konuştu.

Türk ve Suriyeli kadınlar, Mardin’de lokanta açtı

Tek tencerede pişer, bulaşık çıkarmaz: Kıymalı makarnaMakarna öğrenci evlerinin olmazsa olmazı. Bizim Öğrenci Evi’nin menüsünde de bugün kıymalı makarna var. Her şeyi tek tencerede pişirdik, hem bulaşıktan tasarruf ettik hem de makarnanın lezzetini ve besin değerini korumasını sağladık. İsterseniz üzerine yoğurt da gezdirip lezzeti arşa çıkarabileceğiniz kıymalı makarna Sevin Turan’ın yapımıyla huzurlarınızda…
Yorumları Göster
Yorumları Gizle