GeriYemek Kültürü Popüler isimler mutfak sırlarıyla TikTok'ta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Popüler isimler mutfak sırlarıyla TikTok'ta

Popüler isimler mutfak sırlarıyla TikTok'ta

Kısa video platformu TikTok #mutfaksırları etiketiyle gerçekleştirdiği kampanyada kullanıcılarını mutfakta yaratıcılıklarını sergilemeye davet etti. Kampanya, TikTok kullanıcılarına favori yemeklerini nasıl yaptıklarını geniş bir kitleyle paylaşmanın yanı sıra mutfakla ilgili öneri ve hayatı kolaylaştıran çözümlerini de gösterme fırsatı sunuyor.

TikTok’un kendine has video çekme ve düzenleme yöntemleriyle çekilen videolarda kullanıcılar, Türk mutfağı ve dünya mutfağından lezzetler ortaya koydu. Yemek tariflerinin yanında; videolarda keki daha fazla kabartmanın yolları, doğru eti seçmek için bilinmesi gerekenler, lezzetli pilav için püf noktaları ve sebzeleri kolaylıkla soyma yöntemleri gibi mutfakta hayatı kolaylaştıracak birçok ipucu da paylaşıldı.

Büyük ilgi gören kampanya 59 milyondan fazla görüntülenmeye ulaştı.  #mutfaksırları etiketi altında Türk kullanıcılar; tarhana çorbası, kebap ve dolma gibi geleneksel Türk mutfağından tarifleri, pizza ve taco gibi farklı kültürlere ait yiyecekleri ve yöresel lezzetleri TikTok’ta sergiledi.

Popüler TikTok kullanıcıları da kendi mutfak sırlarını yaratıcı videolarla paylaşıyor. Eski basketbol oyuncusu ve model Burak Gacemer,meşhur taco’yu kendi eşsiz ve yaratıcı tarifiyle paylaştı.

Burcu ve Anıl Aydın tarafından başlatılan Mini Türk Mutfağı projesi de minyatür tarif videoları paylaşmak için #mutfaksırları kampanyasına katıldı. "Miniature Space"in dünyada başlattığı bu akımın Türkiye'deki öncüleri olan Aydın çifti minyatür yemek tariflerini TikTok’ ta sergiledi.

İlk Masterchef Türkiye şampiyonu Uğur Kardaş da alevde pişirdiği et şovuyla #mutfaksırları kampanyasına katıldı.

Birkaç dakika içinde hazır: Şipşak tava böreğiŞöyle sıcak bir ev böreğini özleyen ama ekipmanı olmadığı için diye üzülenlere güzel bir haberimiz var. Bu börek ne tepsi istiyor ne de fırın… Peyniriyle sütüyle enfes bir lezzeti olan şipşak tava böreği Öğrenci Evi’nde favorilerinizden biri olacak. Yanında çayla ya da ayranla çok iyi giden tava böreği Sevin Turan’ın yapımıyla huzurlarınızda…