GeriFutbol Lezbiyenler kadro dışı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lezbiyenler kadro dışı

Lezbiyenler kadro dışı
refid:18156504 ilişkili resim dosyası

Almanya’da bu sene yedincisi düzenlenen Dünya Kadınlar Futbol Şampiyonası’na futboldan çok cinsel tercih tartışması damgasını vurdu.

Önce Ekvator-Gine takımında forma giyen iki kardeşin erkek olduğu dedikoduları yayıldı. Ülke futbol federasyonu bu sporcuların sakat olduğu için şampiyonaya getirilmeyeceğini açıklayarak konunun kapatılmasını sağladı. Ancak önceki gün Nijerya Antrenörü Eucharia Uche’nin, “Lezbiyenler bu takımda büyük sorun yaratıyordu. Ama ben geldikten sonra bu problemi çözdüm. Takımda lezbiyen oyuncu kalmadı. Böyle çirkin bir hayat anlayışına tahammül edemem” açıklamaları şampiyonaya tam manasıyla damgasını vurdu.

Eşcinsellik herşeyi öldürür

Alman televizyon kameraları karşısında söylediklerini inkar eden Uche’nin sözleri başta Almanya’da olmak üzere birçok dünya ülkesi basınında ayrımcılık olarak nitelenirken; FIFA ve Olimpiyat Komitesi’nin hiçbir açıklama yapmaması spor kamuoyu tarafından eleştirildi

Öpüşerek açıkladı

Amelie Mauresmo: Fransız tenisçi, sevgilisini herkesin önünde öpüp lezbiyenliğini kendisi açıklamıştı. Rakipleri onun karşısında oynamanın bir erkekle mücadele etmekten farksız olduğu görüşünde...

Kadınlık testi yapıldı

Semenya: 2009 yılında Berlin’deki Atletizm Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olan kadın atlet Semenya’nın erkek olduğu iddia edilmiş, ardından yapılan testlerde testosteron seviyelerinin Semenya’da kadınlardaki seviyenin 3 katı fazla olduğu ortaya çıkmıştı. petrol zengini ülkesi Nijerya’da eşcinsellik konuşulması bile yasak bir konu olarak geçiyor. Yakalanan eşcinseller kadın-erkek farkı ayırt edilmeden hapis, hatta idam cezasına çarptırılıyorlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle