Leyla değil TRT mecnun

22 Ağustos 2013 - 00:04Son Güncelleme : 22 Ağustos 2013 - 13:05

Yapımcılığını Eflatun Film'in üstlendiği TRT'nin sevilen dizisi Leyla ile Mecnun yayından kaldırıldı.

Dizinin yapımcısı film şirketi Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:

"Yapımcılığını üstlendiğimiz Leyla ile Mecnun adlı dizinin yayından kaldırıldığı TRT yönetimi tarafından şirketimize bildirilmiştir. Emeği geçen herkese; özellikle de seyircilerimize herşey için çok teşekkür ederiz."

Cengiz Semercioğlu yazdı…
BAŞKA KANALDA YAYINLANIR MI


Leyla ile Mecnun dizisi oyuncuları daha önce Gezi Parkı eylemlerine destek vermişti. Oyuncular Gezi Parkı'nda çektikleri bir videoyu internet üzerinden izleyicileri ile paylaşmıştı.

Leyla ile Mecnun yayından kaldırıldı
MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

LEYLA İLE MECNUN EKİBİNDEN GEZİ PARKI EYLEMLERİNE DESTEK

'İNTERNETTE İZLENİYOR AMA...'

TRT yetkilileri ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına gelecek hafta karar verilecek. Konuyla ilgili dizinin yapımcısı Onur Ünlü’yü Ankara’ya davet ettik. Dizinin reytinglerinin giderek düştüğünü kendisine söyledik. Ancak ilginçtir, dizi internette ertesi gün inanılmaz izleniyor ancak kimse TRT’de izlemiyor. TRT’de diziyi nasıl izletebilirizi Onur Ünlü ile konuştuk. Şu anda değerlendirme aşamasındayız. Dizinin yayından kaldırılıp kaldırılmayacağına gelecek hafta karar verilecek.”;

Hükümet 'Erdal Bakkal'ı yıkıp yerine AVM yapacak olmasın sakın


TAYLAN'DAN AÇIKLAMA

Dizi oyuncusu Ahmet Mümtaz Taylan Twitter'dan yaptığı açıklamada, TRT'nin dizinin bitirildiğini Eflatun Film'e ilettiğini söyledi.

Taylan, "TRT Leyla & Mecnun'un bitirildiğini Eflatun Filme iletti. Desteğiniz için seyircimize gönülden teşekkürler. Her şey olur, her şey geçer!.." ve "L&M'severler; olağanüstü mesajlarınız için teşekkürler. Keşke işimizin tabiatına uygun biçimde vedalaşabilseydik ama hayat böyle. İyilikler!" ifadelerini kullandı.

4 FARKLI BAŞLIKLA TT OLDU

Leyla ile Mecnun'un yayından kaldırılmasının ardından diziseverler sosyal medyada tepkilerini dile getirdi.

Mesajlar Leyla, TRTyeSoruyorum, Mecnun'u ve leylailemecnunsuz hastag'i ile TT listesine girdi.

Leyla değil TRT mecnun


Okuyucu Yorumları { Toplam 182 Yorum }
 • GÜRKAN SEZEN 21.8.2013 12:37:24
  TRT Kanallarını televizyonumun kanal listesinden sildim. Ne zaman objektif-tarafsız yayın yapmaya başladığını duyar ya da tesadüfen görürüm o zaman tekrar listeye alırım.
 • mehmet özkan 21.8.2013 12:25:32
  ertan sertdemir kardeşim Hükümet babasının parasını mı veriyor. Benim senin verdiğim vergiyi veriyor. Senin izlediğin programları yayınlıyorsa benim izlediklerimi de yayınlamak zorunda
 • ERKAN KAN KARTAL 21.8.2013 12:24:51
  dizi kaçta yayımlanıyordu ona bakın sonra yorum yapın .. çok tutuluyorduda ondanmı 22 de 23 te başlıyordu.. trt taraflıda siz tarafsızmısınız.
 • M.Sinan ÖZTAN 21.8.2013 12:23:55
  Gezi Parkı eylemine katılan Leyla le Mecnun dizi oyuncularını tebrik ederim.TRT bir türlü tarafsız bir kurum olmadı.Dizi oyuncularına ble tahammül edemiyorl.Yazıklar olsun.Bu arada TRT'de yayınlanan dizileri hiç seyretmiyorum.Başka bir kanalda yayınlanabilir.
 • serkan demirci 21.8.2013 12:21:44
  Diziyi hiç izlemedim tek sebebi TRT den nefret etmem. Elektrik faturalarımızdan alınan TRT payını da helal etmiyorum.
 • tarkan erkan 21.8.2013 12:20:41
  Asıl büyüklük, karşı düşüncede de olsa onu taşıyabilmekte. Saygı gösteriyoruz ama zülfiyare dokununca biz aynı saygıyı göremiyoruz. Aşağıda yazan bir arkadaşın yağcılığı bunun açık göstergesidir. TRT ye parayı hükümetin verdiğini düşünen zihniyetten ne beklenir ki.O paraları halk verir, vergisiyle
 
HaberlerohalhayırAlex SongBarcelonaEmre Güralmario draghiavrupa merkez bankası