Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lewis'ten sert sözler

Lewis Hamilton, kendisi için olay dolu geçen Monaco yarışından sonra zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yarışta bir çok sürücüyle temas yaşayan ve pitten geçme cezası alan Mclaren sürücüsü yarışı 6. sırada tamamlamıştı.

BBC'ye konuşan Hamilton "Son 6 yarışta 5 defa hakemlerin karşısına çıktım. Bu şaka olmalı. Kesinlikle şaka gibi." dedi.

Massa ile yaşadıklarını değerlendiren Hamilton "Burada geçiş yapamıyorsunuz ve her türlü fırsatı değerlendirmek zorundasınız. Massa'nın içerisinde bir yer buldum ve oraya daldım ancak o da hemen üstüme doğru gelmeye başladı. Kazayı engellemek için bordürlere kadar çıktım ancak orada kilitlendik. Ancak cezayı her zamanki gibi ben aldım." dedi.

Maldonado ile olan kazasını değerlendiren Hamilton "Onu geçmeye çalışıyordum, bunu ekranlardan görebilirsiniz ancak üzerime kırdı ve vurdu...Saçma... Çok saçma ve aptalca sürüyor." dedi.

Muhabirin hakemlerin her zaman kendisini mi hedeflediğini sorması üzerine Hamilton "Belki bu siyahi olduğum içindir." dedi.

Yaşananların sürücü olarak güvenini kaybetmesine neden olup olmadığının sorulması üzerine Hamilton "Hayır bunlar güvenimi kaybetmeme neden olmuyor. İnsanlar geçiş yapmamı, yarışmamı istiyorlar ancak geçmeye çalışınca, gösteri sunmaya çalışınca ya da atak yapmaya çalışınca suçlu oluyorsunuz. FIA adil olmalı. Eğer geç fren yapıp birisinin kaza yapmasına neden olsam gerçekten çıkar elimi kaldırır kazaya sebep olduğumu söylerim ancak burada öyle bir şey olmadı." dedi.

Şampiyonluk şansını değerlendiren Hamilton "Bilmiyorum. Asla çok geç değildir ancak çok da harika görünmüyor. Her şeye rağmen bugün tam anlamıyla yarıştım, takım harika iş çıkardı. Son turlar öncesinde aracı çok iyi bir şekilde hazırladılar." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz