« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lewis kazanma arzusuyla yanıyor

Paylaş3 McLaren'ın bir kez daha 'en büyük' takım olmasına yardım etmek isteyen Lewis Hamilton, podyumun tepesine çıkma arzusuyla yanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avustralya ve Malezya'da takım kararlarıyla hayal kırıcı sonuçlar alan, İspanya'da bitime iki tur kala lastiği patlayan 25 yaşındaki İngiliz pilot, McLaren'ın kendisi için en iyi aracı üretmiş olmasına rağmen kendini mutsuz hissediyor.

Hamilton, "Geçtiğimiz yıl 17 yarış vardı, ki bunların büyük çoğunluğu kötü geçmişti, nedeni de kötü bir araca sahip olmamızdı. Bu yıl ise şanssızım. Fakat sporun doğası böyle. Birçok pilot yıllar geçtiği halde yarış kazanamıyor veya podyuma bile çıkamıyor" dedi.

Şu ana kadar elde ettiği başarılardan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Hamilton, "Kariyerimin ilk safhalarında olduğumu biliyorum. Dolayısıyla daha ortaya koyacağım birçok şey var" diye konuştu.

Bu sezonki sonuçların tatmin edici olmadığını ancak bunların da bir tecrübe kazandırdığını kaydeden Hamilton bununla birlikte, "İçimde kazanma arzusu yanıyor" ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler