Levi's ütü izli pantolona geçiyor

Hürriyet Haber
10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

150 yıllık jean markası Levi's, artık sadece Jean pantalon üretmeyecek. Levi's daralan jean pazarı ve gençlerin taleplerinin değişmesini göz önüne alarak bundan sonra, ‘‘Jeande lideriz’’ yerine ‘‘Spor Giyimde Lideriz’’ sloganını kullanacak. Bu güne kadar 14-25 yaş grubunu tek bir bütün olarak ele alan ve aynı tip jean üreten Levi's, jean pazarındaki daralma ve tüketici ihtiyaçlarının değişmesi üzerine, artık gençliği segmentlere ayırdı. Levi's artık daha bol kesimli, günlük yaşamda rahat giyilebilecek, ince kumaşların kullanıldığı kıyafetler üretmeye başlayacak. Levi's Türkiye Genel Müdürü Haluk Aksoy, gençlerin daha temiz görünmeyi tercih ettiğini belirterek, Levi's'ın 'non-denim' denilen ince kumaşlara yöneldiğini söyledi. Levi's artık uniseks ürünler de üretmeyecek. Mango ve Zara gibi markaların başarısını gören Levi's artık genç kızlara dişiliği ön plana çıkaracak ürünler sunacak.

Hatta Levi's gençlere ütü izi sabit olan Sta-Prest adlı bir ürün de geliştirdi. Avrupalıların işe giderken giydikleri üniformaları çocukların giymesi üzerine Levi's bu tür giysileri de ‘‘all-duty’’ yelpazesinde üretmeye başlama kararı aldı. Aksoy, bütün yeni ürünlerin Avrupa ile aynı anda Türkiye'ye de geleceğine işaret etti. Levi's gençlerin artık çok sıkıcı bulduğu reklamlarını da değiştirerek, bir erkek bir kadın ve aşk temalarından vazgeçiyor. Bir dönem Elvis Presley ile ünlenen Levi's artık yeni starlar, TV yıldızları arıyor.

Levi's 25-35 yaş arasındaki müşterilerine de Dockers markası ile seslenecek. 35 yaşın üzerine ise Slates markalı takım elbise üretimine devam edilecek.

Tüm dünyada 53 fabrikada üretim yapan Levi's, geçtiğimiz günlerde Amerika ve Kanada'daki 11 fabrikasını kapatmasının ardından şimdi de yeniden yapılanma çalışmaları paralelinde Avrupa'da Belçika ve Fransa'daki 4 işletme tesisini de kapatma kararı aldı. Levi's Türkiye Genel Müdürü Haluk Aksoy, Levis'ın yeni ürünlerini 1999 yılında Türkiye'de de satışa sunulacağını söyledi. Aksoy, şu anda Levi's İstanbul olarak Avrupa'nın en iyisi olduklarını söyledi.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı