Ege Haberleri

  Levent Kırca'dan 'dönek' suçlaması

  Osman URAS/BODRUM
  24.01.2015 - 01:11 | Son Güncelleme:

  BODRUM'da 'Dımdızlak' adlı tiyatro oyunuyla seyirci karşısına çıkan Levent Kırca, siyasi fikirlerinden dolayı Sezen Aksu ile Yavuz Bingöl'ü 'döneklik yapmakla' suçladı.

  Levent Kırca'nın çocukluğundan başlayarak anılarını anlattığı, ihtilaller ve güncel konuları ele aldığı 'Dımdızlak' adlı komedi oyunu, Jasminart Production Tiyatro tarafından Bodrum Nurol Kültür Merkez'inde sahnelendi. 11 ödül aldığı belirtilen oyunu, 500'ye yakın kişi izledi. Oyunda "Hoşgeldiniz" diyerek sözlerine başlayan Kırca, şöyle dedi:
  "Siz burada karşınıza geleyim diye beni bekliyordunuz. Ben de perdenin arkasında sahneye çıkmanın zamanını bekliyorum. Bir taraftan Atatürk'ün öğrettiği Türkçe ile dua ediyorum. Yani yukarıyla anlaşmak için Arapçaya ya da Osmanlıcaya ihtiyaç duymuyorum. Çünkü benim her şeyi bilen yüce rabbim Türkçeyi mi bilmiyor kardeşim diye de düşünüyorum."

  Sinevizyon eşliğinde 'Olacak o kadar' adlı televizyon programından da kesitler sunan Kırca, Sezen Aksu ve Yavuz Bingöl için fikirlerinden dolayı 'dönemlik' suçlamasında bulundu. Sezen Aksu'yu oyunlarında gündeme getirdiğini hatırlatan Levent Kırca, şunları söyledi:
  "Sezen Aksu'nun benim hayatımda çok özel bir yeri var. Çünkü ülkemizdeki 'ilk dönek' kendisi. Sadece bir numaralı şarkıcı değil bir numaralı da dönek. Dönerken de ayağını sürümüş ondan sonra ne dönenler oldu. En sonunda Yavuz Bingöl, eksik olmasın o da döndü."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı