Levent’in yeni alışveriş merkezi 5 Eylül’de açılacak

Jale ÖZGENTÜRK
17 Ağustos 2014 - 01:12Son Güncelleme : 17 Ağustos 2014 - 11:48

İSTANBUL Levent-Maslak arası İstanbul’un alışveriş merkezi, ofis ve konut yatırımları açısından en yoğun bölgelerinden biri.

Zorlu, Akmerkez, Kanyon, Safir, Metrocity gibi iddialı alışveriş merkezlerinin yan yana sıralandığı bölgede yeni bir alışveriş merkezi, ofis ve otel yatırımı daha sahneye çıkıyor. Özdilek 5 Eylül’de açılıyor.

EN ZORLU REKABET

Hüseyin Özdilek, 1965 yılında havlu üretimiyle başlayan, bugün ise perakende sektörünün önemli oyuncularından biri olan bir işadamı. Tokat Erbaa’da ilkokul yıllarında çakmaktaşı satarak başladığı, Bursa’da ise üretime adım attığı iş hayatında bugün 6500 çalışan, 1 milyar 25 milyon TL ciro ile sanayi, perakende ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Üretimle başlasa da cirosunun 750 milyon TL’lik bölümü 8 AVM, 15 hipermarketten geliyor. Özdilek, şimdi İstanbul’a kentin en zorlu rekabetinin yaşandığı Levent’ten giriyor.

1 MİLYAR DOLARLIK

Özdilek, Levent’te 300 milyon TL yatırımla gerçekleşen kompleksin bugün değerinin 1 milyar dolar olduğunu söylüyor. Yatırımla ilgili verdiği bilgiler şöyle: “AVM’de 135 mağaza var. 100’ün üstünde faaliyete başladı. AVM’de doluluk yüzde 98. Ofis doluluğu ise yüzde 40, yakında yüzde 80’i bulacak. Otelin 389 odası var. 15 bin otelli zincir Wyndham Otel’den franchise aldık. İzmir’de uzmanlaştığımız için oteli biz işleteceğiz.”

10 yıldır bekliyor

Hüseyin Özdilek, “Levent bölgesinde AVM yatırımlarının doyuma ulaştığı ve rekabetin zorlaştığı” eleştirilerine ise ilginç bir yanıt veriyor:
“10 yıldır bu yatırımı bekliyorduk bu zamana denk geldi. Rekabetten kimse korkmamalı. Rekabet olmamasından korkmalı. Rekabet yoksa kalitede yoktur. Rakip insanı terbiye eder maliyetlerini kontrol eder. Herkes dersini iyi çalışacak. Ben yatırımımdan memnunum, ekibim ve ben dersimi çalıştım. Piyasa fiyatına uyarak hareket ediyoruz. 4 bin metrekare Özdilek olacak. HM, Boyner gibi önemli markalar var. Talebin bol olduğu zaman mal satmak kolay. Arzın bol olduğu zaman marka olunur.”

GYO şirketi halka açılacak

ORTAKLIK için çok talep geldiğini ancak düşünmediklerini dile getiren Özdilek, Eylül 2015’te Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kuracaklarını ve şirketin yüzde 25’ini halka açacaklarını söylüyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı