"Letonya 50 yıl içerisinde Müslüman bir ülke olacak"

DHA
15 Ekim 2015 - 09:17Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 09:20

İslami Kültür Merkezi Basın Sözcüsü, doğurganlık oranı fazla olan Müslümanların, 50 yıl sonra ülkedeki Hristiyanların sayısını aşacağını söyledi

Letonya'da Müslüman cemaatinin önde gelen örgütlerinden İslami Kültür Merkezi Basın Sözcüsü Robert Klimoviç, Letonya'nın 50 yıl içerisinde Müslüman bir ülke haline geleceğini iddia etti.

Letonya'daki Neatkariga Rita Avize gazetesine bir röportaj veren İslami Kültür Merkezi Basın Sözcüsü Robert Klimoviç, Letonya'daki Müslümanların doğurganlık oranının yerli nüfusa göre çok daha yüksek olduğunu, kendisinin de üç çocuk sahibi olduğunu belirterek, bu durumda 50 yıl içinde Letonya'da Müslümanların sayısının Hıristiyanların sayısını geçeceğini ifade etti.

Avrupa ülkelerinin göçmen dalgasını kendi elleriyle yarattığını söyleyen Klimoviç, "Çünkü onlara köle gerekiyor, çalışacak insan gerekiyor" diye konuştu.

Klimoviç, Müslüman ülkelerden gelenlerin içki içmedikleri ve sürekli sigara molası vermedikleri için, Letonya'da pek çok işletme sahibinin, işyerlerinde sadece Müslüman ülkelerden gelen öğrencilere iş verdiğini dile getirdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı