« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Leonardi'den Sultanlar'a övgü

Sırbistan'ın şampiyonluğu ile sona eren Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nın ardından ülkesine dönen İtalya Milli Takım oyuncusu Giulia Leonardi, turnuvada iki kere yenildikleri Türkiye'nin defansı, servisiyle tam bir takım olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İtalya ve Sırbistan'ın ortaklaşa düzenlediği şampiyonada, libero olarak İtalya adına kurtardığı toplarla ve çizdiği başarılı performansla adından söz ettiren Giulia Leonardi, şampiyonadaki performanslarını ve Türkiye'yi, AA muhabirine Belgrad Nikola Tesla Havaalanı'nda değerlendirdi.

Başarılı libero, bu şampiyona öncesinde son iki Avrupa şampiyonu unvanı ile gelen milli takımlarının, iyi bir turnuva geçirmediğini belirterek, “Bir şey kazanamadığımız için tabii ki mutlu değiliz. Çeyrek finale kadar iyi oynadık ama sonrası gelmedi” dedi.

Yarı finalin kendileri için tam bir hayal kırıklığı olduğunu bildiren Leonardi, “Almanya, inanılmaz bir oyun oynadı. Hiç hata yapmadılar. Biz bunu yapamadık. Bir set dahi alamadık. Madalya alamadığımız için üzgünüm” diye konuştu.

Şampiyonada iki kez yenildikleri Türk Milli Takımı'nı nasıl bulduğu ile ilgili bir soruya Giulia Leonardi, Türkiye'nin çok iyi oynadığını dile getirerek, “Defansıyla, servisiyle Türkiye tam bir takım. Çok güçlüler. Ben daha önce böylesine güçlü bir takıma karşı mücadele etmemiştim. Gerçekten etkilendim” yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz