« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Leo Franco Arjantin yolunda

Galatasaray'ın Arjantinli kalecisi sezon sonunda Boca Juniors'un teklifine “Evet” diyecek ve ülkesine gideceği iddia edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hurriyet Gazetesi'nin haberine göre; Atletico Madrid'de efsane olan Leo Franco, Galatasaray'da tutunamadı. İspanyol ekibinin kalesini tam 153 maçta koruyarak büyük bir başarıya imza atan Arjantinli file bekçisi sarı kırmızılı forma altında umduğunu bulamadı. 32 yaşındaki Leo Franco, takımdaki en yalnız futbolcu olurken, Florya'da da kimseyle iyi bir arkadaşlık kuramaması nedeniyle asosyal bir kimliğe büründü.

Galatasaray kalesinde 26 maçta 26 gol yiyerek oynayan ve 1 gol ortalamasını tutturarak beklentileri karşılayamayan tecrübeli eldivenin ülkesine dönme hazırlıkları yaptığı ortaya çıktı.

Sezon başında 3 yıllık sözleşmeye imza atarak 1 milyon 300 bin Euro'luk bir anlaşma yapan Leo Franco'nun, ülkesinin efsane takımı Boca Juniors ile görüştüğü ve aldığı transfer teklifini de ciddi olarak düşündüğü öğrenildi. Sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılmayı kafasına koyan tangocu için Arjantin kulübü yöneticileri, sarı kırmızılılarla masaya oturacak. Leo Franco büyük ihtimalle sezon sonunda havasını bulamadığı Galatasaray'a veda edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz