« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lena Erdil Paris’te efsanelerle buluştu

12 yıl aradan sonra bir indoor (salon) rüzgar sörfü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Şehirde sporun eski yıldızlarıyla yeni yıldızlarını bir araya getiren  yepyeni bir konseptle bu yılki ‘Indoor de Paris” on iki yıl sonra Paris’te rüzgar sörfü heyecanını tekrar yaşattı. Rüzgar sörfünün efsanelerini bir araya getiren etkinliğe, Türkiye’den de Red Bull sporcusu Lena Erdil katıldı. 

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

All Star WindGames adını taşıyan ve sporcuların sadece özel davetle katıldığı  “Indoor de Paris” salon rüzgar sörfü etkinliğinde  Red Bull sporcusu Lena Erdil’le birlikte dünyanın en iyi isimleri sahne aldı. Fransız Yelkencilik Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte günümüzün yıldızları ile 80’lerin ve 90’ların büyük rüzgar sörfü efsaneleri gövde gösterisi yaptı. Paris’te bulunan Accord Arena’nın içine kurulan özel tasarımlı bir havuzda gerçekleştirilen etkinlikte, otuz büyük pervane 30 knot’u aşan rüzgarlar üretti.
Lena Erdil Paris’te efsanelerle buluştu
Etkinlikte slalom yarışları (erkekler ve kadınlar), serbest stil, foilboard ve atlayışlar oldu.  Paris’te gerçekleşen bu unutulmaz rüzgar sörfü etkinliğinde Türkiye’den de bir sporcu yer aldı. Dünya rüzgar sörfü sahnesinin en başarılı isimlerinden Lena Erdil, katıldığı etkinlik sonrası düşüncelerini şu şekilde dile getirdi. Bercy’deki Accord Arena’da düzenlenen bu büyük gösteriyi on binden fazla kişi izledi.

Lena Erdil Paris’te efsanelerle buluştu
Bu benim Accord Arena’ya ilk gelişimdi. Orada eski günlerin büyük efsaneleriyle birlikte bu kadar büyük bir rüzgar sörfü topluluğunun önünde olmak muhteşem bir deneyimdi. Bu prestijli gösteriye davet edilmek şerefti ve salon rüzgar sörfünün çıtası kesinlikle bir kez daha yükseldi. Öne çift salto ve Airchachoo gibi daha önce hiç yapılmamış atlayışlar bu tarihi etkinlikte ilk defa yapıldı. Eski yıldızların hâlâ bu işi iyi becerdiğini ve bütün finallerde yeni efsaneleri zorladığını görmek de olağanüstüydü! 

Fransa’daki etkinlikteki seyircilere de değinen Lena Erdil, “Bunun gibi halkın geneli için büyük bir gösteri sunmayı amaçlayan rüzgar sörfü etkinliklerine katılmaya bayılıyorum. Bunların rüzgar sörfünün popülaritesinin yeniden artmasına yardımcı olacağını düşünüyorum. Özellikle Fransa’daki etkinliklerden çok zevk alıyorum, çünkü etkinlikleri izlemeye gelen insanlar daima çok bilgili oluyor ve profesyonel toplulukta kimin kim olduğunu avucunun içi gibi biliyor.  İç mekan rüzgar sörfündeki o kendine has adrenalin patlamasını çok seviyorum.

Sanırım bu kadar fazla insanın önünde, her tarafta kameralar ve ışıklar varken rüzgar sörfü yapmaktan ileri geliyor. Umarım PWA gelecekte daha fazla rüzgar sörfü etkinliği düzenler. Gelecekte bu tür başka etkinliklere katılmaya can atıyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz