« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lena Aylin Erdil yerini kaptırmadı

İzmir'in Alaçatı beldesinde düzenlenen Windsurf Dünya Kupası'nda yarışan Lena Aylin Erdil, genel klasmanda 5.liğini korudu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Pegasus Airlinew PWA Windsurf Dünya Kupası heyecanı Alaçatı’da devam ediyor.

Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Alaçatı Belediyesi desteği ve Port Alaçatı evsahipliğinde 30 ülkeden 64 erkek 26 kadın sporcunun şampiyonluk mücadelesi devam ediyor.

Pegasus Airlines sponsorluğunda 6. Yılını kutlayan şampiyonada toplam 55.000 Euro ödül dağıtılacak.

Erkek ve Kadın kategorilerinde kıyasıya mücadeleye sahne olan yarışlarda toplam 6 yarış serisi tamamlandı. Erkeklerde 49.9 deniz mili (70 km) ile Dünya Hız rekortmeni olan Fransız Antoine Albeau liderliğini sürdürürken, Kadınlarda Fransız Valerie Arrighetti liderliğe yükseldi.

Türk sporcularımız zorlu rakipleri arasında kendilerine tecrübe kazandırırken,  Lena Erdil üst sıralara tırmanmak için mücadele ediyor. 5. Yarışta 4. Olan Lena Aylin Erdil 6. Yarıştada 5. Olarak Genel Klasmandaki 5. Liğini koruyor. Çağla Kubat 8. Sırada yer alırken genç yetenek Fulya Ünlü 10. Sırada yer alıyor.

Erkekler kategorisinde ise Türk sporcularımız büyük bir çıkış gösteremezken , 6 yarış sonunda Bora Kozanoğlu 33. Emirhan Kolburan ise 34. Sırada yer alıyor.
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda  yarışlar hafta boyunca devam edecek ve  1 Eylül Cumartesi günü ödül töreni ile sona erecek.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler