Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lena, Almanya’da milli kahraman

  Hürriyet Haber
  31.05.2010 - 10:37 | Son Güncelleme: 31.05.2010 - 16:41

  Eurovision’u kazanması Almanya’nın gündemine oturdu. Genç şarkıcıya liyakat nişanı verilmesi önerildi. Şimdi 2011’deki yarışmanın hangi kentte yapılacağı tartışılıyor.

   

  EUROVISION şarkı yarışmasında Almanya’ya 28 yıl sonra birinciliği kazandıran Lena Meyer-Landrut (19) ülkenin gündemine oturdu. Radyo kanalları dün gün boyu Lena’nın seslendirdiği “Satellite” şarkısını çalarken genç şarkıcıyla ilgili haberler bütün kanalların haber programlarında birinci sırayı aldı. Bazı politikacılar ise Lena’ya başarılarından ötürü liyakat nişanı verilmesini önerdi.
  Bayan Mucize
  Önceki gün memleketi Hannover’de yaklaşık 40 bin kişi tarafından kahraman gibi karşılanan Lena’ya Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi, “Fraeulein Wunder” (Bayan Mucize) adını taktı. Lena’yı birinci sayfasına taşıyan ve üç özel sayfa hazırlayan Bild Gazetesi ise “LENA, seni seviyoruz” diye yazdı ve “Avrupa bizi seviyor, nihayet moralimiz iyi” yorumunda bulundu.
  Hangi kent hangi kanal
  Yarışmanın ardından 2011 Eurovision yarışmasının Almanya’nın hangi kentinde yapılacağı da tartışılmaya başlandı. Berlin, Hamburg, Köln veya Hannover gibi büyük kentlerin yöneticileri, önümüzdeki yıl yarışmaya ev sahipliği yapmak istediklerini açıkladı. Konuyla ilgili son kararı Kuzey Almanya Televizyonu (NDR) ve Alman birinci kanalı ARD’nin vereceği açıklandı. Bu arada yarışmanın 21 Mayıs 2011’de yapılacak olması da soruna neden oldu. Eurovision’u yayınlayacak olan ARD yetkilileri aynı gün Almanya Kupası futbol finalinin olduğunu hatırlatarak “Anlaşma gereği yarışmayı ARD yayınlayacaktı” dediler.

  Lena’yı memletekinde binlerce kişi karşıladı.

  Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan Lena Meyer-Landrut, sonuçlar açıklanınca objektiflere işte böyle yakalandı. 

   

   

   

              

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı