Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Leman'ın tepkisi 'yorumsuz'

  ANKA
  04 Ağustos 2006 - 13:41Son Güncelleme : 04 Ağustos 2006 - 18:01

  Leman dergisi, "Reco Kongo Kenesi Türkiye'nin Anasını Ağlatıyor" kapağına Başbakan Erdoğan'ın 25 bin YTL'lik manevi tazminat davası açmasının ardından bu kez de Leman logosunu emen bir kene karikatürünü "yorumsuz" olarak yayınladı.

  Leman dergisinin 6 Temmuz 2006 tarihli sayısında yer alan "Reco Kongo Kenesi Türkiye'nin Anasını Ağlatıyor" başlıklı kapak, Başbakan Erdoğan'ın kene gibi gösterildiği gerekçesiyle dava edilmişti.

  Dergileri aleyhine açılan 25 bin YTL'lik manevi tazminat davasını protesto eden Leman, son sayısında yine bir keneli karikatüre yer verdi. Leman dergisinin bu haftaki kapağında Leman logosunu emen bir kene "yorumsuz" başlığıyla gösterildi.

  Dergide ayrıca Erdoğan’ın dava gerekçesinin, “Doğrudan doğruya ve açıkça kişiliği hedef alınarak habis, kan emici, asalak, parazit, musallat olduğu canlı için bir ölümcül hayvan olarak Kırım Kongo Kenesi suretinde tasvir” olduğu belirtildi.

  Leman dergisi aleyhinde 25 bin YTL manevi tazminat istemi ile Ankara 14'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması 1 Kasım 2006 tarihinde yapılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı