« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Legrottaglie imzaladı

Beşiktaş’ın, Juventus’un 31 yaşındaki deneyimli stoperine faks yoluyla 3 yıllık sözleşme imzalattığı ileri sürüldü. Legrottaglie’nin pazartesi geleceği öğrenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
STOPER transferinde tam bir muamma yaşayan Beşiktaş’ın listedeki son gözdesi Nicola Legrottaglie ile faks yoluyla mukavele yaptığı iddia edildi. Rotasını bir İspanya’ya, bir İtalya’ya çeviren siyah beyazlıların, Juventus’un tecrübeli oyuncusu üzerinde fikirbirliğine vararak, 31 yaşındaki futbolcuyu pazartesi günü İstanbul’a getireceği ileri sürüldü.

Yoğun bir trafik programı içinde listedeki isimlerle tek tek görüşen Kartal’ın teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın da onay vermesiyle birlikte İtalya’da bulunan Legrottaglie’ye sözleşmenin içeriğini faks yoluyla iletti.

1.6 milyon Euro alacak

Futbol şube sorumlusu Celal Kolot ile dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk’in aktif rol aldığı görüşmelerde, Legrottaglie’nin sözleşmeyi inceledikten sonra 1 yılı opsiyonlu olmak üzere teklif edilen 3 yıllık mukaveleyi imzaladığı öğrenildi. Sözleşmenin kopyasını siyah beyazlılara gönderen 1.85 metre boyundaki İtalyan futbolcunun, sezonluk 1.6 milyon Euro alacağı ifade edildi. Geride bıraktığımız sezon İkinci Lig’de şampiyon olarak Serie A’ya geri dönen Juventus formasını 10 kez terleten Nicola Legrottaglie için Beşiktaş’ın İtalyan ekibine 2 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceği belirtildi.

Pazartesi günü İstanbul’a gelerek resmi imzayı atması beklenen Legrottaglie, Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda Sheriff karşısında yeni takımının formasını giyecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz