« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lefter, Yıldırım'dan helallik istemişti

Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, hastaneye kaldırılmadan önce, Metris Cezaevi'nde bulunan Başkan Aziz Yıldırım'a duygusal ifadelerin yer aldığı bir mektup yazmıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

9 Ocak'ta zatürre teşhisiyle hastaneye kaldırılan ve dün akşam 20:00 sularında vefat eden Küçükandonyadis, 1 hafta önce yazdığı mektupta "Benim için yaptıklarını unutamam asla. Ne kadar ömrüm kaldı bilemem.Hakkını helal et yeter benim için" sözlerini kullanmıştı.

İşte Lefter Küçükandonyadis'in Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a yazdığı mektup:

İlk önce sana güç, kuvvet ve sabırlar diliyorum. Fenerbahçe'ye ve sana haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bunları yanına gelip söylemeyi isterdim. Fakat doktorum izin vermiyor. Rıdvan da sağolsun helikopter temin etmiş beni sana getirmek için.  Uçmaktan çekinmeme rağmen gelmek istedim sana ama izin vermiyorlar lanet olsun. Ben formayı giyerek hizmet ettim Fenerbahçe'ye. Sen ise başkan olarak inanılmaz işler başardın. Gelip gözlerimle gördüm.
Daha yapacağın çok iş var. Yürekten söylüyorum ki yapacaksın, moralini bozma sakın. Görüyorum ben herkese senin arkadan. Geçen gün taraftarlar geldi buraya. Gördüm herkes dua ediyor sana.

Haluk hayatımı yazıyor, yakında basılacak. Sen de bir kaç satır yazarsan bu kitap için sevinirim. Yanına gelemiyorum ama sana torunum Özlem'le bir resmimi ve mektubumu gönderiyorum. Benim için yaptıklarını unutamam asla.
Ne kadar ömrüm kaldı bilemem. Hakkını helal et yeter benim için.

Lefter Küçükandonyadis

İŞTE LEFTER'İN HAYATI / WEB TV

FOTOĞRAFLARLA LEFTER - FOTO GALERİ

SON EFSANE LEFTER- FOTO ANALİZ

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler