« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lefter Kupası sahibini buldu

Fenerbahçe'nin “Ordinaryüs” lakaplı efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis'in anısına düzenlenen 1. Lefter Kupası veteran futbol turnuvası sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Adalar Müzesi'nin düzenlediği organizasyon, Kınalıada'daki Jarden Barsamyan Stadı'nda gerçekleştirildi. Sembolik olarak 4 adanın (Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada) takımları arasında yapılan maçlarda, Lefter'in Adalı ve İstanbul'un çeşitli semt ve kulüplerinden arkadaşlarının yanı sıra, İstanbul kulüplerinin veteran oyuncularından seçilmiş “Lefter dostları” da bulundu.

Günün ilk maçında üçüncülük karşılaşması Kınalıada ile Burgazada takımları arasında yapıldı. Normal süresi 3-3 biten karşılaşmada Burgazada'yı penaltılar sonrasında 6-5 mağlup eden Kınalıada, organizasyonu üçüncü sırada tamamladı.

1. Lefter Kupası'nın final maçı ise Büyükada ile Heybeliada takımları arasında yapıldı. Büyükada'yı 3-1 yenen Heybeliada, ilk kez düzenlenen kupanın sahibi oldu.

Final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde kupayı Heybeliada takımına Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Serdar Erkan ile Lefter Küçükandonyadis'in eşi Stavrini Küçükandonyadis ve eski milli futbolcu Selçuk Yula verdi.

Bu arada, Galatasaray Kulübü'nün eski başkanlarından ve aynı zamanda sembolik olarak Heybeliada takımının kaptanı olan Alp Yalman, kupayı Lefter Müzesi'ne bağışlayacaklarını söyledi.

Finalde Heybeliada takımına mağlup olan Büyükada takımı ise ödülünü Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu'ndan aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler