Lee Cooper, bu defa Kipaş ile geliyor, 3 yılda 200 mağaza açacak

Hürriyet Haber
28.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye pazarına ilk giren yabancı denim markalarından Lee Cooper’ın, üretim ve perakende Türkiye lisans haklarını Kipaş Holding aldı. Kahramanmaraş’ta tekstil, enerji, tarım ve çimento sektöründe faaliyet gösteren Kipaş Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz, 3 yıl içinde 200 Lee Cooper mağazası açmayı planladıklarını söyledi.

Görüşmeler 6 ay sürdü
Kipaş olarak konfeksiyon sektörü ile Bozkurt Mensucat’ı satın alarak 13 yıl önce tanıştıklarını belirten, Öksüz şunları kaydetti: “Konfeksiyonda belirli bir bilgi birikimine eriştikten sonra  istedik ki kendi markamız olsun. Ya sıfırdan marka oluşturacaktık ya da iyi bir markayı alıp yürüyecektik. Lee Cooper karşımıza çıktı. Zaten üretim de yapıyorduk. Yaklaşık 6 ay görüşmeler sürdü ve lisans hakkını satın aldık. Lee Cooper’ın İngiliz kökenli. 1908’de kurulmuş bir marka. İlk mağazayı Ağustos ayında açmayı planlıyoruz. İstanbul, Ankara, Denizli, Gaziantep, Adana, Bursa olmak üzere 2011 yılının sonuna kadar 15 mağazayı hizmete açmış olacağız. Suriye, Irak, İran gibi pazarlar da var. Bu ülkelere de mağazalar açacağız. Zaten fabrikamızdan dünyanın her yerine ihracat yapıyoruz.”
Öksüz, 10 milyon dolarlık yatırım öngördüklerini ve mağazaların 250-300 metrekarelik olacağını belirterek, “Mağazalarda tişört, ayakkabı, gömlek, kemer her şey olacak. Spor giyimde geniş yelpaze sunacağız” dedi.
Logosu Maraş aslanı
Kipaş’ın logosunun Maraş Aslanı olduğunu anımsatan Öksüz, “İnsanlar bizi artık Maraş Aslanı ile tanıyor. Maraş Aslanı olarak Lee Cooper’ı uçurmak istiyoruz. Bizim tecrübemiz ve hedeflerimiz bunu başaracak güçte” diye konuştu. Türkiye’ye ilk olarak Adanalı Koniteks tarafından getirilen Lee Cooper, 2000’li yıllarda da Özlenirler şirketiyle yola devam etmişti.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı